Dudás Anita, Zamárdi jegyzője az MTI-nek az üggyel kapcsolatban hétfőn elmondta, levelet dobtak a kertjébe, amelyben újságcikkekből összeollózott és ragasztgatott szöveggel tudatták vele, hogy nem kellene engedélyezni a megafesztivált, mert annak súlyos következményei lesznek.
A jegyző közölte, rendőrségi feljelentést tesz a héten, egyébként pedig nem fél semmitől, és a történtek nem befolyásolják a munkáját. "Jogszabályok alapján és a szakhatóságok hozzájárulásával teszem a dolgomat" - hangsúlyozta.
Csákovics Gyula polgármester az MTI megkeresésére elítélendőnek nevezete a fenyegető levelet. (Öt évvel ezelőtt, amikor a polgármestert fenyegették meg életveszélyesen a Balaton Sound miatt, a programgazda Sziget Szervező Iroda egymillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel, de nem sikerült a tettes nyomára bukkanni.)
A polgármester elmondta, a Balaton Sound idején naponta tízszer annyian tartózkodnak a 2700 lakosú Zamárdiban, mint amennyi a népessége. Ez valóban komoly terhet jelent a településnek. Akadnak jogos észrevételek, panaszok, de nem ez a módja a megoldás keresésének - tette hozzá.
Az önkormányzatnak évente 50-60 millió forintos közvetlen bevétele származik a fesztiválból, közvetve pedig a helyiek, vendéglátósok, kereskedők is profitálnak a rendezvény vendégeinek nyújtott szolgáltatásokból. Zamárdi a bevételeiből hitel nélkül tudja biztosítani az önerőt pályázatokhoz, számos fejlesztést valósított már meg, és ingyenesek a strandjai, parkolói. Az állandó lakosok már elfogadták, hogy a tömegeket szórakoztató, a városnak is sokat hozó rendezvényért az előkészületekkel és az utólagos teendőkkel együtt nagyjából két hétig el kell tűrniük a nehézségeket, például az érintett strand korlátozott használata miatt. Jellemzően az üdülőtulajdonosok panaszkodnak és tiltakoznak újra és újra - magyarázta.
A héten a lakosságnak és az üdülőtulajdonosoknak rendezett fórumon tárgyalnak a felvetődött gondokról és keresnek kompromisszumos megoldásokat, készülve a jövő évi fesztiválra - mondta a polgármester.
Forrás: MTI