A helyiséget ez év nyarán a Magyar Kultúra Alapítvány a területet a Café Városfal Kft-nek a felszámolótól időközben megvásárolt berendezési tárgyakkal együtt bérbe adta. A Magyar Borok Háza Kft. a tulajdonos csődje miatt jelenleg felszámolás alatt áll. 2009. június 2-án a kijelölt felszámoló vette át a cég irányítását, ügyvezetését.
Az eset Nyikos István szerint
Nyikos István tájékoztatása szerint a cég szeptember 9-én az MBH logóját is használva a bérelt területet Magyar Borok Háza néven nyitotta meg, anélkül, hogy a kereskedelmi jogokat megvásárolta volna. A néhai MBH volt ügyvezetője úgy látja, az új MBH nem jogszerűen használja a nevet illetve a márkát. Ez pedig félrevezetheti a volt MBH ügyfeleit – fejezte ki aggodalmát Nyikos István, aki fontosnak tartotta leszögezni, hogy neki az új tulajdonoshoz és az új irányításhoz köze nincs, illetve igyekszik minden fórumon felhívni a figyelmet arra, hogy a mostani MBH nem azonos a régivel.
Nyikos elárulta: a mai napig nem tett le arról, hogy a Magyar Borok Háza megújulva újra vendégeket fogadhasson. Nyikos, mivel volt cége felszámolás alatt van és annak képviseletére nem jogosult, magánszemélyként jár el az ügyben.
Így látja Solnay Dénes
A Napi Turizmus érdeklődésére Solnay Dénes az újonnan megnyílt MBH igazgatója elmondta: a névhasználat nem okozhat semmilyen problémát, mivel az intézmény hivatalos neve Magyar Borok Háza - Budai Vár. Az igazgató a nevet le is védette.
A logoról szólva Solnay tájékoztatott: jóllehet, valóban megjelent dokumentumokon, de azt a jövőben, lévén, hogy a cégnek saját, új logója van, nem kívánják használni. Solnay Dénes Nyikos Istvánhoz hasonlóan felhívta a figyelmet, hogy ez nem a korábban megismert Magyar Borok Háza a külső hasonlóságok ellenére. Az igazgató hozzátette: Nyikos Istvánnal az ügyet lezártnak tekinti. (Forrás: Turizmus Online)