Magyarországot három szakember is képviselte, így minden szekció témájában kifejthették véleményüket és megosztották a szakmai tapasztalatokat. Puczkó László (Xellum & BKF) nyitóelőadásában mint a The Tourism Observatory for Health, Wellness and Spa alapítója arra hívta fel a figyelmet, hogy a gyógyhelyeknek ma már nemcsak a klasszikus "kúrázó" vendégek kiszolgálására kell felkészülniük, hanem figyelniük kell a hagyományok és örökségek miatt a desztinációkba érkezők igényeire is. Emellett több figyelmet kellene fordítaniuk a helyi adottságokra és gyógytényezőkre építő termékfejlesztésekre is, amelyekre már Magyarországon is van néhány követendő példa.
Dr. Monduk Péter, a Hunguest Hotel Hélios főorvosa az orvosi szempontokra, gyógymódokra és ezek alkalmazására hívta fel a figyelmet a hévízi tapasztalatokon keresztül.
Mezősi Csilla, a Magyar Turizmus Zrt. egészségturizmus szakértője az EU tagországok szekcióban ismertette a magyar szolgáltatók innovatív termékfejlesztéseit és elsősorban a német piacon alkalmazott marketing munkát. A fórumon beszélt az új határon átnyúló egészségügyi szolgáltatás törvény alkalmazásairól és a jelenleg alkalmazott német rendszer sajátosságairól. Az Európai Gyógyfürdőszövetség minden tagországa képviseltette magát, így sok hasznos ötlet merült fel a rendezvényen, amit a közeljövőben a szövetség az EU döntéshozók felé ismertetni kíván.