A 2011-ben zárult fejlesztést még 2009-ben kezdték, melyre sikeres pályázat útján több mint 431 ezer euró támogatást nyertek el szlovák partnerekkel közösen. A Baglyaskő területén - a mai Salgótarján belvároshoz közel - az itt található kettős lávaoszlop köré több mint hétszáz éve emeltek várat, melynek maradványai mára jórészt eltűntek. A terület helyi védettséget élvez, melynek a kezelését a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság látja el. A természetvédelmi központ létrehozását a salgótarjániak is kezdeményezték. A pénzügyi támogatás 85 százalékát az Európai Unió, 15 százalékát pedig a magyar állam biztosította.
A projekt keretében épült fel a látogató- és természetvédelmi kezelői központ a hozzátartozó bemutatóhellyel együtt. Itt iskolásoknak, családoknak, turistáknak nyújtanak lehetőséget ahhoz, hogy bővítsék a természetvédelmi, földtani és biológiai ismereteiket. A látogatóközpont környékén parkot, illetve szoborparkot hoznak létre.
A fejlesztéssel arra is lehetőséget teremtettek, hogy a Karancs-Medves Tájvédelmi Körzettel az országhatáron érintkező szlovákiai Cseres-hegység Tájvédelmi Körzetet is bemutassák az érdeklődőknek. Ezek mellett tájegység irodát is nyitottak. A fejlesztés a baglyaskői mellett, még négy szlovákiai geológiai helyszínen valósult meg. A füleki várban például elektromos hálózatot telepítettek, illetve pihenőhelyeket létesítettek és utakat is újítottak fel.
Dudás György arra is kitért, hogy az elmúlt év októberében újabb projektet indított útjára a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság komplex természetvédelmi látogató- és tájékoztató rendszer kialakítására a magyar-szlovák határ menti térségben. Ehhez hatszáz ezer eurós pályázati támogatást nyertek el. Ennek keretében fejlesztik a már említett baglyaskői fogadóhelyet, - többek között - eszközöket vásárolnak, közúti útbaigazító, illetve információs táblákat, valamint hulladékgyűjtő edényeket helyeznek el és játszóteret alakítanak ki.
A támogatás egy részéből pedig bővítik a felsőtárkányi tanösvényhálózatot, továbbá információs táblákkal és esőbeállókkal segítik a turistákat a Dél-hevesi Tájegységben a Kerecsendi Erdő természetvédelmi területen. Bővítik a Bükkaljai Kő-út tematikus úthálózatot is, rendezik a híres szomolyai kaptárkövek környékét, ahol tájékoztató, információs táblák jelzik majd a tájékozódást az érdeklődőknek. Bélapátfalván, a Bélkőhöz közeli Gilitkánál pedig bemutatóhelyet alakítanak ki.
A projekt a szlovák oldalon történő fejlesztéseket is tartalmaz. Összesen kilenc helyen javítják a barlangok, tavak, infrastruktúráját, információs és bemutató táblákkal könnyítik turistákat, hogy elérhessék úti céljukat. Az említetteken kívül ismeretterjesztő kiadványokat is közre adnak, valamint Bükki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén program-navigátor-online információs rendszert vezetnek be. Ez olyan komplex adattár lesz, amely a látogatóknak nyújt rendszerezett, áttekinthető tartalmat a természeti-, és a kulturális értékekről, a védett természeti területekről és az állami alapfeladatként meghatározott természetvédelmi tevékenységről.