A Büszkeség és balítélet szerzőjének, Jane Austennek örököse nővére, Cassandra lett, míg William Shakespeare pénzét lányaira hagyta és feleségének csak második legjobb ágya jutott. A brit Nemzeti Levéltárban több mint 1 millió embertől őrzött, 1384-1858 között keletkezett iratanyagban fellelhető utolsó kívánságokat most felteszik az Ancestry.co.uk honlapra. Ezek izgalmas bepillantást engednek neves történelmi személyiségek utolsó pillanataiba – nyilatkozta a Discovery Newsnak Miriam Silverman, a Nemzeti Levéltár munkatársa.
Francis Bacon (1561-1626) filozófus, tudós is egy ágyat hagyott szolgájára, Stephen Paise-re igaz, kiegészítette az örökséget mai értékben több millió forinttal, másik szolgájára, Robert Halpeny-re is több millió forintot hagyott. George Frideric Händel zeneszerző kevésbé volt környezetével ilyen nagylelkű, nagyobb összeget hagyományozott arra, hogy emlékművet állítsanak neki a Westminster apátságban.
Karosszékben |
Francis Bacon ugyan 45 évesen feleségül vett egy 14 éves lányt, ám házassága nem sikerült túl jól. Manapság a történészek a Bacon feljegyzéseiben több helyen előforduló férfias szeretet mibenlétét értelmezik. Sokak szerint Bacon saját neméhez vonzódott. Georg Friedrich Händel élete nagyobb részét Londonban töltötte, s a Westminster apátságban van eltemetve, ezért az angolok saját zeneszerzőjüknek tekintik. Híres magyar utolsó kívánság III. Béláé, hogy vezessen fia, András keresztes hadjáratot a Szentföldre. András el is jutott Akkóig, de ott visszafordult. |
Forrás: GyártásTrend
Forrás: juharizsuzsannablog.hu