A javaslat zéró toleranciát hirdet, a törvény törvényjavaslat szigorú szankciókkal sújtaná a lóhúst termelőket: 30 ezer és 100 ezer euró közötti bírság (12-38 millió forint) és 3 hónaptól 3 évig terjedő börtönbüntetés járna érte, ami egyharmadával növelhető lenne, amennyiben a hús a piacra is került, olvasható a telex.hu cikkében.
Fotó: pexels.com
Az érintett állatokat a törvény hatálybalépésétől számított két hónapon belül regisztrálni kellene és csippel ellátni, hogy minden egyed nyomon követhető legyen.
A tenyésztők átalakulását egy hatmillió eurós alap segítené, például rehabilitációs központok vagy a lovas turizmus fejlesztésével.
Olaszország a lófogyasztás terén Európa élmezőnyében van, azonban egy reprezentatív felmérés szerint az olasz húsevők mindössze 17 százaléka eszik rendszeresen lóhúst.
A mostani lépés többek között olyan állatvédő kampányokra reagál, mint az Animal Equality Italia negyedmillió aláírást összegyűjtő kezdeményezése. Az adatok szerint 2012 és 2025 között az olaszországi lóvágások száma felére csökkent. Olaszország ezzel a lépéssel követheti Görögország példáját, ahol 2020-ban tiltották be a gyakorlatot.