Miért járnak télen étterembe a magyarok?

A magyarok többsége télen legalább egyszer elmegy étterembe, amit leginkább az ízletes ételek, a barátságos helyszín, az udvarias kiszolgálás és egy különleges fogás tesz emlékezetessé számukra – mutat rá A Kert Bisztró és az Opinio piackutató közös, reprezentatív felmérése. A vendégek ilyenkor elsősorban családi és baráti összejövetelekre, randevúkra és céges vacsorákra érkeznek, ahol fejenként általában 5-10 ezer forint közötti értékben fogyasztanak.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A kutatásban megkérdezett, 18 és 59 év közötti válaszadóknak országszerte több mint a fele (57%), a Budapesten élőknek pedig a kétharmada (67%) étkezik legalább egyszer vendéglátóhelyen a téli időszakban.

Havonta minden negyedik nő (24%) és minden harmadik férfi (36%) jut el egy alkalommal vendéglőbe idehaza. Az étterembejárók negyede (27%) 5 ezer forint alatt, közel felük (47%) pedig 5-10 ezer forint között költ egy főre a teljes fogyasztásért, míg négyből egy vendég (26%) fizet ennél is többet az ízletes fogásokért.

Az étterem télen elsősorban családi összejövetelek, baráti találkozók, randevúk és év végi céges vacsorák színhelye. A hideg időben a hazai vendégek egyértelműen a húsételek rajongói, így a csirkéből, marhából, bárányból vagy kacsából készült fogásokat részesítik leginkább előnyben (81%), ezeket egymással közel hasonló arányban követik a vad-, hal- és a tésztaételek. A megkérdezettek szerint egy ilyen alkalmat leginkább az ízletes, minőségi fogások (75%), az igényes, barátságos környezet (51%), az udvarias kiszolgálás (42%), valamint egy korábban sosem kóstolt, izgalmas, különleges étel (40%) tesz emlékezetessé.

„A tél hangulatát idéző, de a megszokottól eltérő fogások közül a portói borban párolt vaddisznócombot, a whiskey-vel brezírozott tépett mangalica csülköt, valamint a sült sütőtökös rozé kacsamellet kóstolnák meg legszívesebben a magyar vendégek a felmérés szerint, de a csendes óceáni lepényhal filét pezsgőmártásban is sokan kipróbálnák” – emelte ki Antalffy Judit, A Kert Bisztró tulajdonosa. A zuglói étterem a megújult téli menüje alkalmából mérte fel a hazai étterembejárók szokásait és elvárásait.  

A válaszok alapján az alkoholos italok közül télen leginkább a vörösborok (26%), a forralt borok és puncsok (24%), valamint a röviditalok (23%) kerülnek előtérbe, míg a nyáron népszerű fehérborok, koktélok, pezsgők és rozék ilyenkor kevesebb figyelmet kapnak a vendégek részéről.

---

A felmérésről:

A felmérés A Kert bisztró megbízásából az Opinio piackutató applikációval készült 2023. november 17-20. között, 1022 fős mintán. A fent bemutatott eredmények országosan reprezentatívak a 18-59 éves, okostelefonnal rendelkező lakosságra kor, nem, iskolai végzettség, lakóhely településtípusa és régiója szerint.

Forrás: Kert Bisztró


Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.
Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett

Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett 

A brit gazdasági lap értesülése szerint a Tesco banki tanácsadók bevonásával vizsgálja a három országban működő leányvállalatokkal kapcsolatos stratégiai lehetőségeket.
MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be

MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be 

A vendéglátó üzletek számának csökkenése ismét gyorsult.
Megnyitott Európa egyik legmagasabban fekvő forgó étterme

Megnyitott Európa egyik legmagasabban fekvő forgó étterme  

A mintegy 165 méteres magasságban található forgó étterem nemcsak lenyűgöző kilátásával, hanem különleges gasztronómiai koncepciójával is kitűnik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.