Rémületes kaland Balatonlellén

A Balaton partján sem áll meg az élet Halloween idején: október 30–31-én Balatonlelle rémületes gasztronómiai kalandra hívja mindazokat, akik egyszerre szeretik a különleges ízeket és a borzongást.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A RémGasztroTúra az Őszvarázs programsorozat részeként valósul meg, célja pedig, hogy a város az őszi hónapokban is élettel teljen meg – ezúttal a konyhákban, sütőkben és tányérokon rejtőző finomságoknak köszönhetően.

A különleges túra célja, hogy ősszel is életre keltsük a várost – az ízek, a kreativitás és a hangulat erejével. A helyi vendéglátóhelyek fantasztikus lelkesedéssel és ötletességgel készültek

– mondta Ernyes Violetta, a Visit Balatonlelle marketingmenedzsere.


Fotó: DepositPhotos.com

Balatonlelle számos egész évben nyitva tartó étterme csatlakozott a programhoz, bebizonyítva, hogy a Balaton ősszel is izgalmas célpont lehet. A túra minden helyszíne egyedi, halloween-hangulatú nevet és tematikus menüt kapott, így minden állomás egy külön kis gasztrokalandot ígér.

  • A Rémségek Háza (Hamburger Ház) zombimenüvel és Rém Tök-jó Burgerrel várja a húsevőket.

  • A Rémburger (Burger’z Bár) füstös grillillatba burkolózik, ahol a RémVámpír Smash Burger az este sztárja.

  • A RémYacht (BL YachtClub Étterem) a Balaton hullámai felett kínál Szemgolyó levest, Zombi bordát és Sirhant Brownie-t.

  • A Rém-Lak (Bier-Lak) kínálatában Monster Burger, Zombie Delux és Drakula falatok is szerepelnek, természetesen boszorkányos italokkal.

  • A RémBenito (Don Benito Étterem) olasz hangulatú borzongást kínál – Kirántott pókláb vértartárral, Szellempizza és Denevér agy pohárkrém a menü főszereplői.

  • A RémHullám (Sekli Étterem) a vízparti fényekkel és ízekkel játszik – Tökkrémleves, Fekete Szenvedély és Édes Rémálom alkotja a halloweeni triót.

  • A Rémesen Kedves (Kedvesem Bisztró) Rémes Halloween nevű fogásával hódít: sous-vide csirkemell, sütőtökös rizottó, pirított tökmag és kecskesajt tökéletes harmóniában.

  • A RémBirtok (Rádpuszta Gasztro Élménybirtok) boszorkányfőzetet, méregzöld bájitalt és Ropogós vérrel töltött csirkeszárnyakat kínál.

  • A RémVitorla Étterem a hagyományos balatoni ízeket ötvözi halloweeni csavarral.

     


Indul a dinnyeellenőrzési akció az árusok körében

Indul a dinnyeellenőrzési akció az árusok körében 

A tavalyi ellenőrzések eredményeképp több mint 19 millió forint bírságot szabtak ki.
Búcsú a neves séftől

Búcsú a neves séftől 

Elhunyt Lőrincz György.
Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.
Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett

Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett 

A brit gazdasági lap értesülése szerint a Tesco banki tanácsadók bevonásával vizsgálja a három országban működő leányvállalatokkal kapcsolatos stratégiai lehetőségeket.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.