Elkészült Gyula második négycsillagos szállodája

A Corso Boutique Hotel megnyitásával ezentúl két négycsillagos szálloda várja majd vendégeit a dél-alföldi fürdővárosban.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A 2009 decemberében megkezdett beruházás mintegy 400 millió forintnyi saját tőkéből valósult meg. A beruházók a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által kiírt pályázaton a beruházás teljes nettó összegének 45 százalékáig nyertek utófinanszírozású támogatást.

A 20 szobás szállodában business központ, 60 fős konferenciaterem, wellness részleg várja a vendégeket. A wellness szolgáltatásokat a külső vendégek is igénybe vehetik. A 20 standard és superior szoba közt szerepel két akadálymentesített szoba is mozgássérültek részére, illetve szintén helyet kapott a szállodában egy lakosztály.

A háznak nem lesz állandó nyitvatartású melegkonyhás étterme. Reggelit természetesen kapnak a vendégek, további igényeiket a szálloda kávézója és bárja látja el, a konferenciák és rendezvények idejére pedig hidegkonyhai vendéglátást biztosít a ház. A hotel a környező éttermekkel igyekszik szorosabb együttműködést kialakítani.

A beruházó Leel-Őssy Kft. fő profilja az autópálya építés, amellyel már húsz éve foglalkozik. A cég húszéves évfordulója alkalmából nyitják meg hivatalosan is a szállodát október 1-jén. A kft-nek már van egy szállodája, négy évvel ezelőtt Ausztriában Salzburg-tartományban nyitottak egy családiasabb jellegű szállodát - tájékoztatott Leel-Őssy Miklós, a cég ügyvezető igazgatója.

(MTI)


Eurostat: emelkedő vendégéjszaka számok az EU-ban

Eurostat: emelkedő vendégéjszaka számok az EU-ban  

A legnagyobb növekedést a turisztikai szálláshelyeken eltöltött éjszakák számában az év első negyedévében Írországban jegyezték fel.
Személyi változás a Hunguestnél

Személyi változás a Hunguestnél 

A nyugat-magyarországi Bükfürdőről érkezik a horvátországi Hotel Miramar új igazgatója.
Michelin-kulcsos elismerés az erdélyi luxusbirtoknak

Michelin-kulcsos elismerés az erdélyi luxusbirtoknak 

A Maros megyei Keresd faluban található luxusbirtok bekerült a Michelin Guide szállodaválogatásába.
Friss MSZÉSZ Trendriport

Friss MSZÉSZ Trendriport 

A tavalyinál gyengébb áprilist zártak a hazai szállodák a KSH adatai szerint.
Milyen legyen a jövő szállodája?

Milyen legyen a jövő szállodája? 

A vendégszámmal együtt a kihívások is nőnek.
MSZÉSZ-közgyűlés: Balaton vs. horvát tengerpart

MSZÉSZ-közgyűlés: Balaton vs. horvát tengerpart  

Mi rejtőzik valójában a szálláshelyek árai mögött?
MSZÉSZ tavaszi közgyűlés: „Helyettes államtitkárt kap az ágazat”

MSZÉSZ tavaszi közgyűlés: „Helyettes államtitkárt kap az ágazat” 

Alelnökök vezetik a tavaszi közgyűlést Somlyai Zoltán, az eddigi elnök lemondását követően.
Új korszak kezdődik Sárváron

Új korszak kezdődik Sárváron 

Stratégiai jelentőségű szállodavásárlással erősíti jövőjét a Sárvári Gyógyfürdő Kft.
Utolsó állomás, avagy minden jó, ha a vége jó

Utolsó állomás, avagy minden jó, ha a vége jó 

Négy rangos Klasszis TopDesign-díj, telt házas hétvégék, századfordulós elegancia és kortárs luxus – a Petit Bois Füredben minden adott egy sikertörténethez. Klasszis TopDesign zsűrink tagjaival pünkösd beköszöntével végigbarangoltuk a házat.
Új vezetői kinevezés a Hunguestnél

Új vezetői kinevezés a Hunguestnél 

Maráczi Gábor portfóliófejlesztési vezetőként csatlakozik a magyar tulajdonú szállodalánchoz.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.