Kulináris művészeket képez Budapesten Maki séf és csapata

Idén ősszel indul a Culinary Institute of Europe Kulináris művészetek nevű felnőttképzési programja Budapesten külföldi és magyar sztárséfek részvételével.

A hallgatók, akik hajlandóak az összesen 800 ezer forintos tandíjat kifizetni, két félév alatt 202 órában az egészségtudatos, magas minőségű és ízléses ételek elkészítését és tálalását fogják megtanulni. „A tudásodat gasztromarketing ismeretekkel egészítheted ki, és akár arra is képes leszel, hogy beindítsd saját vállalkozásod. A képzés során betekintést nyerhetsz a magas szintű ételkészítés elméleti és gyakorlati részébe egyaránt, elsajátíthatod a különböző főzési és sütési alaptechnikákat, és azokat magas szinten használni tudod majd. Teljes körű rálátást kapsz a gasztronómia különböző területeire” – írják a szervezők a képzésről.

A képzés nemzetközi oktatói gárdáját a tíz év oktatási tapasztalattal rendelkező Maki Stevenson séf vezeti, aki szakács képesítését a New York-i Natural Gourmet Institute for Health and Culinary Arts-on szerezte. A diploma megszerzése után a modern japán konyhát képviselő Megu étteremben kezdett dolgozni, ezután pedig a Craft étterem szakácsa lett. Magyarországra kerülve 2007-ben indította el saját főzőiskoláját - Makifood Főzősikola néven. Maki munkáját nemzetközi séfgárda segíti - immár tíz éve.

MAKI STEVENSON

A képzés nemzetközi oktatói gárdáját a tíz év oktatási tapasztalattal rendelkező Maki Stevenson séf vezeti. Chef Maki főzésoktató anyukája mellett már kisgyermekkorától rengeteg tapasztalatra tett szert a konyhában. Szakács képesítését a New York-i Natural Gourmet Institute for Health and Culinary Arts-on szerezte, majd rögtön a diploma megszerzése után a modern japán konyhát képviselő Megu étteremben kezdett dolgozni, ezután pedig a Craft étterem szakácsa lett. Magyarországra kerülve 2007-ben indította el saját főzőiskoláját, Makifood néven.

KLAUS DEUTCHMANN

Klaus Ausztriából indult. Az osztrák chef országokon átívelő karrierje során tapasztalatatot gyűjtött többek között Portugália, Ciprus, Ausztria, Norvégia és Németország éttermeiben is. Dolgozott a két Michelin csillagos Vila Joya étteremben is. Magyarországon tagja volt a Chateau Visz csapatának, jelenleg a Káli Art Inn szakmai tanácsadója.

STEPHANE GERPHAGNON

Stephane Dél-Franciaországban, Provance-ban született. Imádta a nagymamája süteményeit, így követte a szenvedélyét és cukrász lett. Lyonban szerezte meg a diplomáját a Compagnon Tour de France iskolában. Dolgozott Párizsban, Melbourne-ben és Londonban - szállodákban, pékségekben és privát klubokban is. 2007-ben Budapestre költözött, az akkor nyíló Lukács Cukrászda fő cukrászaként kezdett dolgozni. 2009 óta dolgozik Takács Lajossal az Olimpia Étteremben, valamint a Royal Croissant-nál (La Praline). 2012-ben az első budapesti macaron verseny győztese lett alkotásaival.

DÁVID BRIGITTA Brigitta a Semmelweis Egyetem egészségtudományi karán szerezte dietetikus diplomáját. 2O14 óta saját praxist vezet, ahol étrendtervezéssel, személyes tanácsadással, nutrigenomika tanácsadással, táplálkozási napló készítéssel foglalkozik. Emellett több hazai és nemzetközi projektben is résztvesz, köszönhetően naprakész és magaszintű tudásának.

ERDŐHÁTI ÁRON

Áron eredeti szakmája szerint szakács, ennek köszönhetően bejárt több országot, hazatérése után pedig váltani szerett volna, és a gasztrofotózás vált a szenvedélyévé. Mára Magyarország egyik legjobb és legkeresettebb gasztrofotósa. Természetesen nem csupán ételfotóiról ismert. Csodálatos portréit több magazinban is láthatjuk. 2O14 óta a Marie Claire Hungary fotósa és szerkesztője, mindemelett szabadúszó.

VÁRVIZI PÉTER

Péter a mai magyar csúcsgasztronómia egyik legmeghatározóbb alakja, a szakmai elit fiatalabb korosztályához tartozik. Ételei letisztult egyszerűséggel képviselik az ízek tudatos párosításait, változatos technológiák, szezonális alapanyagok, érthető és izgalmas ízharmóniák jellemzik. Étlapja csak annyira magyar, mint amennyire nemzetközi is. Külföldi, szakmai tapasztalatai közül legfontosabbak a Franciaországban, Olaszországban és Japánban eltöltött évei, a Michelin csillagos házakban. A 2014-es Bocuse d'Or Europe selejtezőjén Várvizi Péter coach-ként segítette a magyar csapatot, mely a sikeres szereplés után a döntőbe is továbbjutott. Jelenleg a Laurus étteremben dolgozik.

BARHO SZABOLCS

A Kodolányi János főiskolán Turisztika és vendéglátás szakon diplomázott. Szabolcs már öt éve erősíti az egy Michelin-csillagos Borkonyha csapatát.

DANIEL O’SHIE

Daniel a gasztronómia és szakács szakot a Chef Lyonais École-ban végezte el arany diplomával. Gyakorlatát Alain Vigneron mellett töltötte Lyonban. Ezután Boston következett, a Hyatt Hotel Regency-ben dolgozott Chef Kelly Arnetta mellett, majd váltott, és a L’Espalier következett, amely 1 Michelin csillaggal büszkélkedhet. Ezt követően Richard Corrigannel vállalt munkát Londonban a Bentley’s étteremben, amely akkor szintén 1 Michelin csillagot tudhatott a magáénak. Skóciában a Loch Burifa, 2 Michelin csillagos kastélyszállóban dolgozott. 2010-ben kinevezték a magyarországi ír nagykövet privát chef-jének. Oslo-ban, Esben Holmboe Bang mellett stázsolt a Maaemo étteremben. Jelenleg az Alabárdos étteremben dolgozik. További infó a képzésről az intézet honlapján.


Új szállodai brand érkezik Budapestre

Új szállodai brand érkezik Budapestre 

Ez lesz a nemzetközi márka első magyarországi tagja.
Beszámoló a hazai szállodások tavaszi (59.) közgyűléséről / 2. rész

Beszámoló a hazai szállodások tavaszi (59.) közgyűléséről / 2. rész 

Az MSZÉSZ május 14-én, a Grand Hotel Esztergomban tartott szakmai találkozójának három érdekes előadásáról számolunk be.
Újabb lazulós skybar nyílt a BudaParton

Újabb lazulós skybar nyílt a BudaParton 

Buda legújabb skybarja a Radisson BudaPart tetején várja vendégeit.
Egy híján 60: Esztergomban tartották tavaszi (59.) közgyűlésüket a hazai szállodások

Egy híján 60: Esztergomban tartották tavaszi (59.) közgyűlésüket a hazai szállodások 

Helyszíni beszámoló a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) tavaszi közgyűléséről.
így kötelezte el magát a fenntarthatóság mellett az Év zöld szállodája

így kötelezte el magát a fenntarthatóság mellett az Év zöld szállodája 

Hazánk vezető márkái közül többen is kiemelkednek ezen a téren, amikor pedig a különböző szektorból érkező magyar márkák összefognak, akkor születnek az igazán jó megoldások.
Egy éves a Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton

Egy éves a Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton 

Az első évben több, mint 50.000 vendég látogatott el Szántódra, az egyedülálló tematikával rendelkező, családbarát hotelbe.
Katolikus kulturális központból szálloda: új üzemeltetőnél a D50

Katolikus kulturális központból szálloda: új üzemeltetőnél a D50  

Az Eventrend Group üzemelteti a továbbiakban a D50-et.
Új vezérigazgató két budapesti Marriott-ház élén

Új vezérigazgató két budapesti Marriott-ház élén 

Angela Saliba a Budapest Marriott Hotel és a Millennium Court, Marriott Executive Apartments új vezérigazgatója.
Májustól üzemeltetőváltás egy dobogókői és egy tihanyi szálláshely esetén

Májustól üzemeltetőváltás egy dobogókői és egy tihanyi szálláshely esetén 

Májustól az Accent Hotels üzemelteti a Cardoner Hotelt és a Tihany Yacht Clubot.
Pizzakészítés, olívaültetvények, sajtüzem, sonkagyár, fenntarthatóság és regionalitás

Pizzakészítés, olívaültetvények, sajtüzem, sonkagyár, fenntarthatóság és regionalitás 

Olaszországi tanulmányúton inspirálódtak a hazai kastélyszállodások.

Interjú

Fejes Gergő: „Számomra fontos, hogy legyen valami meghökkentő részlet”

Fejes Gergő: „Számomra fontos, hogy legyen valami meghökkentő részlet” 

Idei Klasszis TopDesign versenyünkre készülve folytatjuk a 2023. évi Klasszis TopDesign verseny legemlékezetesebb mozzanatainak, szereplőinek bemutatását.
Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.