Akik ismerik a szállodát, tudják, hogy már a nyitás óta ( 5 éve) várja a kikapcsolódni vágyó vendégeket a Tetőteraszon található Wellness részlegével. Az elsők voltak akik füvesített wellness részleget létesítettek és a mai napig az egyetlenek Budapesten akik tetőteraszon található medencével rendelkeznek. A tetőkert adottságait kihasználva a szálloda ezzel újabb lépést tett a „zöldebb jövő felé”.
A tetőkertek manapság igazi reneszánszukat élik. Egyre többen nyitnak a város felett bárokat, éttermeket. Ám az ötlet cseppet sem újkeletű, mindössze az indíttatás változott vagy talán még az sem?!
Mindenki ismeri Szemiramisz függőkertjének legendáját, az egyiket a hét ókori csodából. Úgy tartják a kertet II. Nabú-kudurri-uszur kérésére építették, aki a feleségét akarta megörvendeztetni a kerttel, aki folyton-folyvást szülőföldje zöld vidékei után sóvárgott. Így vagyunk ezzel mi, a 21. század emberei is. Mindenki tisztában van vele, hogy a zöldterületek fogyatkozása jelentős mértékben nő. Ezt megállítani alig ha tudjuk, de az egyensúly megalkotásában még jeleskedhetünk. Jó módszer erre a lapostetők kihasználása, növényzettel való beültetése.
Különböző amerikai kutatócsoportok már évek óta végeznek kutatásokat a tetőkertek kérdésével kapcsolatosan. Felméréseikből érdekes dolgok kerültek napvilágra. Kiderült többek között, hogy a városi zöldtetők növényei meglepően sok szén-dioxidot képesek elnyelni. Ám ez a felismerés csak egy a praktikus előnyök listáján.
A zöldkertek együtt élnek az épülettel. Nagy szerepük van a páratartalom növelésében, az egyenletesebb hőmérséklet kialakításában, a por mennyiségének csökkentésében. Meglepően jelentős továbbá a hőszigetelésük, így biztosítva a kisebb hőingadozást, növelik a lakóházak hőszigetelésének élettartamát. Ezenkívül nagy mértékben segít a csapadék elvezetésében, ergo a csatornahálózat terhelése is csökken. Az előnyök közé sorolható még a fényelnyelés.
Esetünkben azonban a levendula ültetvénynek is különleges indíttatása van. A Continental Hotel Budapest éttermének, az Araz Étterem Chef de Cuisine-ja, Barka Áron közel 8 éves franciaországi tartózkodása során szeretett bele a levendulába és kezdte alapanyagként használni ételkülönlegességeihez. Hazatértekor mint mondja: „Sokan ódzkodtak a levendulától, mint fűszertől és kizárólag a ruhásszekrényükben tudták elképzelni illatósítóként.” Mára ezzel Magyarországon sincs probléma. Az egyik „legtrendibb” alapanyaggá vált. Már mindenütt találkozni levendulás csokoládéval vagy fagylalttal. Azzal, hogy immáron a Continental Hotel Budapest tetején saját levendula ültetvénye lehet, a szálloda Chef-ének egy nagy és rég dédelgetett álma vált valóra.
5 évvel ezelőtt a tetőkerti wellness kigondolásával is az volt a cél, hogy a szálloda megnövelje vendégei komfortértzetét, azaz méltán mondhassa, hogy lehetőséget biztosít a város zajától való elszabadulásra. Mindez még a klímát is kedvezően befolyásolja. A jövő év tavaszától a kis növények virágba borulnak és jellegzetes színükkel kápráztatják el majd a vendégek szemeit. Vancouver, Chicago, New York, Stuttgart, Szingapúr és Tokió tetőkerti termőföldjei, virágos rétei, konyhakertjei, bárjai és éttermei után Budapesten, egy szálloda teraszán is megvalósulhat a „zöldebb jövő”.
Forrás: Continental Hotel Budapest
Forrás: Vendég&Hotel Online