Megnyílt Hódmezővásárhely első négycsillagosa

Szerdán megnyílt Hódmezővásárhely első négycsillagos szállodája, a Best Western Hotel Ginkgo Sas.

A világ legnagyobb szállodalánáchoz, a 4000 szállodát és 300 ezer szobát magában foglaló Best Western-hez tartozó hotel 1,4 milliárd forintból épült meg, a korábbi Fekete Sas Szálló szomszédságában, és azzal összeköttetésben.

Az ünnepélyes megnyitón Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes elmondta: a beruházással Hódmezővásárhely példát mutathat az országnak vállalkozásfejlesztésből, hiszen a hasonló beruházásokon magyar kis- és középvállalkozások nőhetnek fel. A politikus szerint a szálloda egy újabb lehetőséget jelent a befektető és a város számára is: ablakot jelent a világra, a régióra és Magyarországra. Egy ekkora beruházáshoz kellett egy erős közösség, bátor beruházó és partner önkormányzat - tette hozzá.

Az 1.600 négyzetméteres telken összesen 5.000 négyzetméteres alapterületű, kilencvenegy szobás, hétszintes szálloda 1,4 milliárd forintos építési költségéhez a beruházó SK SAS Projekt Ingatlanhasznosító és Fejlesztő Kft. 377 millió forint uniós támogatást nyert a Dél-Alföldi Operatív Program pályázatán. A beruházás fennmaradó költségeit a Magyar Fejlesztési Bank hitele és a tulajdonosok önereje fedezte. A hotel építésének költségei az előzetes számítások alapján tizenöt év alatt térülhetnek meg.

Az akadálymentesített, nem-dohányzó szállodában a klimatizált szobák, lakosztályok mellett konferenciatermekkel, lobby bár, fitness részleg is helyett kapott, az épület alatt mélygarázst alakítottak ki. A hotel minden szintjén mozgássérültek részére kialakított szobák is találhatóak. A létesítmény működésében környezetkímélő megoldások kerültek előtérbe: a szálló fűtését és melegvíz-ellátását termálenergiával biztosítják.

Az épület különböző szintjeit Hódmezővásárhelyhez kötődő hírességekről nevezték el: a földszintről felfelé haladva Tornyai János, József Attila, Plohn József, Németh László és Bessenyei Ferenc nevét viselik az emeletek.

A három konferenciaterem esetében a Rotary Club tevékenységére, Kiss Lajos és Ilosfalvy Róbert életművére emlékeztek az építtetők. Az épületben az ajtókon, szőnyegeken, képeken gyakran visszaköszön a szálloda egyik névadója, a létesítmény udvarán álló, mintegy 100 esztendős Ginkgo biloba (páfrányfenyő) egyedi levele is. (MTI)


Megújult a Kempinski Hotel Corvinus

Megújult a Kempinski Hotel Corvinus  

350 új élmény: a Kempinski Hotel Corvinus Budapestben befejeződött a szobák és lakosztályok felújítása.
Itt is lesz tagja a luxusszállodaláncnak

Itt is lesz tagja a luxusszállodaláncnak 

A Hyatt luxusszállodalánc folytatja terjeszkedését a régióban az AluaSoul Sunny Beach megnyitásával Bulgáriában.
Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts

Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts  

Az IHG portfóliója Lengyelországban meghaladja a 30 működő és fejlesztés alatt álló szállodát.
Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója

Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója 

A Hazai Provence butikhotel és a 84 Bisztró a magyar cégcsoporthoz került.
SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben

SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben 

A soproni Lőverek egy apró. romantikus szálláshelyén igazi házi muzsika szól majd a fesztivál ideje alatt.
Miért fontos az STR a szállodák napi működése során?

Miért fontos az STR a szállodák napi működése során? 

Az STR (Smith Travel Research) egy nemzetközileg elismert rendszer, amely segíti a szállodákat teljesítményük nyomon követésében és összehasonlításában.
Friss trendriport :  hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában

Friss trendriport : hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elkészítette áprilisi trendriportját a KSH adatai alapján.
Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében

Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében 

A hotellánc a franciaországi WWF-fel partnerségben kidolgozta a fenntartható tengeri eredetű élelmiszerekkel kapcsolatos alapelveket.
KSH: áprilisi vendégérkezés adatok

KSH: áprilisi vendégérkezés adatok 

2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője

MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője 

A beszélgetés során arról értekeztek, hogy mit jelent valójában a „luxus desztináció”.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.