Mégsem lesz retrokemping Pécsen az EKF idejére

"Retro" jelző alatt újra élet költözhetett volna a Mandulás Kempingbe a Pécs Európa Kulturális Fővárosa programévben, ám a tulajdonosok egyelőre halogatják a beruházást.

"Az évek óta kihalt és kihasználatlan létesítményt egy vállalkozó bérelte volna ki jelenlegi tulajdonosától, hogy úgynevezett retro kempinget üzemeltessen ebben az évben. Az ötlet abból fakadt, hogy a világot lakóbuszokkal járó holland, német és más, észak-európai államokból elinduló turisták a kiemelt szolgáltatást nyújtó többcsillagos szállodák helyett kifejezetten szívesen szállnak meg kempingekben. Mivel azonban a tisztálkodásban e turistaréteg képviselői is igénylik az alapvető higiénés körülményeket, bizonyos fejlesztésekre mindenképpen szükség lett volna a Mandulásban. A jelentkező vállalkozó szerint ennek nagysága olyan mértékű lett volna, ami kizárta az időszakos retrokemping üzemeltetésének gazdaságosságát. Így egyelőre továbbra is kérdéses a terület sorsa.

Mint korábban hírt adtunk róla, a kempinget egy svájci befektetőcsoport vásárolta meg. Az eredeti elképzelés szerint egy ötcsillagos szálloda beruházása szerepelt a tervekben, de felmerült az is, hogy egy exkluzív villapark kialakítására osztják fel a területet. A pécsi önkormányzat városfejlesztési osztályán úgy tájékoztattak, hogy a szabályozási terv rendelkezései szerint a terület továbbra is szálláshely szolgáltatás beépítésére van kijelölve. Dévényi Sándor, a városfejlesztési bizottság elnöke szerint nem kizárt, hogy a tulajdonosok a belvárosi szállodafejlesztések hírére halogatják saját beruházásukat, és még nem döntöttek a végleges tervet illetően. Felmerült, hogy esetleg a parkerdő funkciót kellene visszaadni a területnek. Ezzel némileg összecseng, hogy a szabályozás a jelenlegi 10 helyett max. 20 százalékos beépítettséget, 6-10 méter magas épületeket engedélyez, de a teljes faállomány megtartásával. (bama.hu)


Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts

Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts  

Az IHG portfóliója Lengyelországban meghaladja a 30 működő és fejlesztés alatt álló szállodát.
Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója

Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója 

A Hazai Provence butikhotel és a 84 Bisztró a magyar cégcsoporthoz került.
SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben

SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben 

A soproni Lőverek egy apró. romantikus szálláshelyén igazi házi muzsika szól majd a fesztivál ideje alatt.
Miért fontos az STR a szállodák napi működése során?

Miért fontos az STR a szállodák napi működése során? 

Az STR (Smith Travel Research) egy nemzetközileg elismert rendszer, amely segíti a szállodákat teljesítményük nyomon követésében és összehasonlításában.
Friss trendriport :  hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában

Friss trendriport : hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elkészítette áprilisi trendriportját a KSH adatai alapján.
Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében

Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében 

A hotellánc a franciaországi WWF-fel partnerségben kidolgozta a fenntartható tengeri eredetű élelmiszerekkel kapcsolatos alapelveket.
KSH: áprilisi vendégérkezés adatok

KSH: áprilisi vendégérkezés adatok 

2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője

MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője 

A beszélgetés során arról értekeztek, hogy mit jelent valójában a „luxus desztináció”.
Adatok, irányok, kihívások – Somlyai Zoltán elnöki beszámolója a szállodaipar helyzetéről

Adatok, irányok, kihívások – Somlyai Zoltán elnöki beszámolója a szállodaipar helyzetéről 

Mi történt eddig 2025-ben, és mi vár a hazai szállodaiparra a közeljövőben?
Szállodások tavaszi közgyűlése: fókuszban a hitelezés és a marketing tevékenység

Szállodások tavaszi közgyűlése: fókuszban a hitelezés és a marketing tevékenység 

Helyszíni beszámoló az MSZÉSZ LXI. közgyűléséről, Esztergomból.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.