Rekordévről számolt be a RateHawk

A RateHawk, az utazási szakemberek számára online szálloda-, repülőjegy- és transzferfoglalásokat nyújtó rendszer, rekordteljesítményről számolt be a teljes 2023-as évre vonatkozóan.  A RateHawk nettó foglalási értéke az előző évhez képest megduplázódott, a foglalások száma pedig 85%-os növekedést mutatott. A RateHawk anyavállalatával, az Emerging Travel Grouppal együtt 2023-ban 2,6 milliárd dolláros (kb. 900 milliárd Forint) bruttó foglalási értéket ért el.

A RateHawk kiegészítő szolgáltatásai iránti kereslet, beleértve a repülőjegy- és transzferfoglalásokat is, 2023-ban folyamatosan növekedett. A lefoglalt repülőutak száma megduplázódott, míg a transzfer megrendelések terén 67%-os növekedés látható az előző évhez képest.

Fotó: depositphotos.com
Fotó: depositphotos.com

A RateHawk világszerte jelenleg több mint 62 000 utazási szakembert tudhat partnerének, ami az előző évhez képest figyelemre méltó 61%-os növekedést jelent. A szakemberek között közel 500 magyar utazási vállalkozás is megtalálható már, amely az előző évhez képest 30%-os növekedést jelent.

2023-ban a RateHawk jelentős növekedést ért el az árualap tekintetében is. A vállalat sikeresen csatlakozott több mint 60 új globális turisztikai-nagykereskedőhöz, valamint több mint 20 000 szálláshellyel kötött közvetlen szerződést egyetlen év alatt. Ez a bővülés összesen 2,5 millió szálláslehetőséget teremtett, ami az előző évhez viszonyítva jelentős, 40%-os növekedést jelent.

2023-ban a RateHawk egy olyan innovatív szállás ajánlatküldő eszközt tett elérhetővé, amely célja, hogy segítse az utazási irodákat az ügyfelekkel való kapcsolattartás optimalizálásában, valamint az ajánlatadás és foglalás munkafolyamatainak leegyszerűsítésében.

A RateHawk szerint a magyar utazási irodák által 2023-ban foglalt legnépszerűbb külföldi úti célok Olaszország, Spanyolország, Németország, az Egyesült Államok, Franciaország, Belgium, Ausztria, az Egyesült Arab Emírségek, az Egyesült Királyság és Törökország voltak.

“A magyarországi utazási irodák részéről erőteljes keresletnövekedést tapasztalunk a szolgáltatásaink iránt. A növekedés azonban nem lenne ilyen kiemelkedő, ha nem volna a kiváló magyar csapatunk kemény munkája és kitartása, kollégáink, akik a helyi partnereinket támogatják. Tekintettel a pozitív előrejelzésekre. miszerint a nemzetközi utazások végre elérik a járvány előtti szintet, 2024-ben még nagyobb növekedési ütemre számítunk"

- mondta Piotr Wiklak, a visegrádi csoport üzletfejlesztési vezetője".

A RateHawk Londonban, Berlinben, Milánóban, Lisszabonban, Varsóban, Dubajban, Limassolban és Wilmingtonban saját irodával rendelkezik, világszerte több mint 500 szakembert foglalkoztat kereskedelmi pozíciókban.


Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit

Kihirdették az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában ismét meghirdette az Év Szállodája pályázatot. Mutatjuk az idei győzteseket.
Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről

Accor-csoport: helyzetjelentés 2024-ről 

Soha rosszabb évet.
10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon

10+1 újdonság a HoReCa Design Kiállításon 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál”

ibis-kutatás: „Az élmények többet érnek az anyagi javaknál” 

Friss ibis-kutatás az idei utazási szokásokról.
Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o

Firenze frekventált helyén új egységet nyitott az a&o 

Az új szálláshely a Piazza del Duomótól 30 perc sétára található a városközpontban.
Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely

Az Accor Csoporthoz került a debreceni szálláshely 

Győztest hirdettek a négycsillagos Hotel Lycium bérbeadásának pályázatán.
Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak

Jól jön a Valentin-nap a hazai szállodásoknak 

Sok pár utazással tölti idehaza is az eredetileg Angliában és Amerikában a szerelmesek ünnepeként számon tartott február 14-ét, és az azt követő hétvégét.
A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján

A budapesti Kempinski ismét ott a Forbes Travel Guide előkelő listáján 

A Kempinski Hotel Corvinus Budapest “négycsillagos” besorolást kapott..
Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.