A nyitás elhalasztásáról már korábban elindult a találgatás, miután a Disney tavaly áprilisban bejelentette, az eredeti 4,7 milliárd dollár (1.274 milliárd forint) helyett 5,5 milliárd dollárt (1.491 milliárd forint) fektet a parkba, hogy a látogatók számát emelje.
A 43 százalékot birtokló amerikai vállalat és az 57 százalékos részével többségi tulajdonos állami Shanghai Shendi Csoport a plusz összeget az attrakciók számának és a befogadóképességnek a növelésére használja, az újabb becslések szerint ugyanis az eredetileg tervezettnél akár 30 százalékkal is magasabb lehet az élménypark látogatottsága. A friss statisztikák szerint 330 millió fizetőképes ember él az élménypark háromórás autóútnyi sugarában, és 2022-ig évi 18 százalékkal fog növekedni a felső középosztály létszáma a térségben. A megnyitó pontos idejét sem a sanghaji polgármester, sem a Disney nem árulta el, az várhatóan 2016 tavaszára, a kínai újév idejére esik majd, az építkezés pedig még idén befejeződhet.
A Disney vezérigazgatója, Bob Iger korábbi internetes levelében sztárokkal teli, látványos, emlékezetes megnyitót ígért. A sanghaji lesz Kína szárazföldi területének első Disneylandje, és a Disney eddigi “legnagyobbra törő” projektje.
A park központi motívuma a Magic Kingdom mesevilága, ugyanakkor alapvetően a kínai kultúrát és ízlésvilágot, a kelet-ázsiai országban kedvelt mesefigurákat, motívumokat és karaktereket veszi majd alapul. A sanghaji Disneyland ezer hektáron, a város keleti részén, Putung városrészben kap helyet, köré 1.730 hektáron turistaövezet épül, benne többek közt egy 520 szobás Toy Story-szálloda. Az odajutást segítendő külön metróvonal épül, amelynek egyes megállóit Disney-figurák díszítik. A park sajátossága annak energiatakarékos, alacsony kibocsátású, zöld jellege is. Az amerikai média- és szórakoztatóipari óriáscégnek a tokiói és hongkongi mellett ez lesz a harmadik élményparkja Ázsiában, amelyet a Disney már a 1990-es években elkezdett tervezni. Európában egy, az Egyesült Államokban két Disneyland működik.
Forrás: MTI