A november 27-én kezdődő konferencia idén hat egyetem összefogásából jött létre. Az ELTE BTK, a Corvinus, a Pázmány, és Debrecen, Miskolc, valamint Pécs kommunikáció szakos hallgatóinak szervezésében a kétnapos program a médiát elsősorban gyakorlati szempontból vizsgálja, de a politikai, jogi, szociológiai, pszichológiai és etikai megvilágítás is szerepet kap.
A konferencia szervezői kiemelten fontosnak tartják, hogy a tematikát maguk a hallgatók állították össze, tehát az ő aktuális érdeklődésüket, problémafelvetéseiket tükrözi. Emellett hangsúlyozzák, hogy noha Magyarországon 22 karon van kommunikáció és médiatudomány szak, mégsincs egy olyan fórum, ahol a különböző állami, egyházi és magániskolák egyetemi és főiskolai hallgatói megismerhetnék a többi intézményben folyó szakmai munkát, vagy találkozhatnának a média kérdései iránt fogékony hallgatótársaikkal.
Az idei program a médiaetika, a gazdasági válság kommunikációja, a politikai kommunikáció, a klipkultúra, a digitális átállás, a szerzői jogok és a média gyermekekre gyakorolt hatásai témakörökben kínál beszélgetést. A vendégek között ott lesz Somogyi Zoltán, a Political Capital ügyvezetője, Bartucz László, a Danubius Rádió ügyvezető igazgatója, Halák László, a MÚOSZ Etikai Bizottságának elnöke, Jeszenszky Zsolt, a MAHASZ munkatársa, és Rozgonyi Krisztina a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) alelnöke.
A tavaly először megrendezett konferenciára összesen 350 hallgató regisztrált, és szinte minden fontosabb hazai nyomtatott és elektronikus médium szakemberei és újságírói szerepeltek a kerekasztal beszélgetéseken. A szervezők a programot a jövőben szeretnék vándorkonferenciává szervezni.
A konferencia ismertetőjét itt megtekintheti.
A konferencia programfüzetét itt találja.