Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában

A járműkiállítás az elmúlt 55 év autóbuszait, muzeálisnak tekinthető munkagépeit és polgári járműveit mutatja be.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A BKV az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írták, szombaton reggel 10 órakor nyitja meg kapuit a BKV óbudai autóbuszgarázsa, hogy az érdeklődők betekinthessenek a rendszer működésébe, megnézhessék, hol és hogyan zajlik a Budapesten nap mint nap közlekedő járművek karbantartása, javítása és felkészítése.

A technikai-szakmai előadások mellett a szakemberek megmutatják azt is, hogyan cserélnek kereket a hatalmas buszokon, a biztonságos közlekedésre, a holttér figyelésének fontosságára pedig egy interaktív installáció hívja fel a figyelmet. A 18. életévüket betöltött, legalább kétéves B kategóriás jogosítvánnyal rendelkező, járművezetésre képes fizikai állapotban lévő látogatók azt is kipróbálhatják, milyen vezetni egy buszt, ha jogosítványukat a helyszínen bemutatják. Erre a programra előzetesen kell regisztrálni, de néhány helyre még a helyszínen is lehet jelentkezni.


Fotó: BKV Zrt. Facebook oldala

A közleményben kiemelték, hogy a szakmai programok mellett egy járműkiállítással is várják a látogatókat.

Az elmúlt 55 év autóbuszait és ma már muzeálisnak tekinthető munkagépeit, polgári járműveit sorakoztatják fel.

Látható lesz egyebek mellett platós és tűzoltó Csepel teherautó, egy hókotró ZIL, egy régi hókotró Unimog, valamint a legmodernebb vaskerekes Unimog és néhány rendőrségi, reptéri jármű is.

A korabeli járművekre átfogó visszatekintést nyújtó alkalmi gyűjtemény a BKV és a Budapesti Közművek dolgozóinak és barátainak jóvoltából állt össze. A nyílt napon az Óbudán és más garázsokban üzemeltetett autó- és trolibuszok mellett a kultikus Ikarus autóbuszok is nagy számban jelennek majd meg. Az Ikarus-rajongók a nemrég megjelent Ikarusok Budapesten – A 200-asok a fővárosban című könyvet a helyszínen dedikáltathatják a szerzőkkel 11 és 12 óra között.


SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.
Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra

Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra  

A járat hetente három alkalommal, szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik.
A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán

A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán 

Véleményük szerint aggodalomra ad okot, hogy a csomag egyes elemei növelhetik a jegyárat, és szűkíthetik a kínálatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.