A tárca azokat a szóba jöhető megoldásokat vizsgálja, amelyekkel az üzemanyagokra vonatkozó esetleges adókedvezmények miatti bevételkiesést pótolni tudná az államkassza. A matricát a külföldi autósoknak is meg kellene vásárolniuk. Az elképzelések szerint a heti matrica 10,5, a havi 30, az éves pedig 100 euróba kerülne. A lépés célja annak feltérképezése, hogyan lehetne visszaszorítani a határok mentén egyre nagyobb mértéket öltő benzinturizmust. Az olcsóbb üzemanyag-beszerzés érdekében külföldi benzinkutaknál tankoló német polgárok miatt becslések szerint évi több mint 4 milliárd euró adóbevételtől esik el a kincstár. (VG)
Autópályadíjat vezet be Németország?
Fizetőssé válhatnak a német autópályák a személygépkocsik számára, ha a berlini kabinet elfogadja egy a gazdasági minisztérium megbízásából készített szakvélemény javaslatait.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén
Megítélésük szerint a budapesti repülőtér környezetvédelmi engedélye nem védi a lakosságot és a környezetet.
Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása
A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő
Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját
Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás
Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták
A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé
Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni
Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság
Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata
Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.