A szövetség közlése szerint pénteken országszerte számos önálló, családi tulajdonban lévő benzinkút tart zárva tiltakozásul. Mint a bejegyzésben olvasható: az akcióval szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy a magyar benzinkutas vállalkozások terhei mára elviselhetetlen szintre jutottak.
Fotó: DepositPhotos.com
Közleményük szerint a kutak egyik fő problémája, hogy a korábbi hatósági, illetve védett üzemanyagárak miatt elszenvedett veszteségeik mára elviselhetetlen mértékűre nőttek, és mint fogalmaznak a kormány által korábban ígért kárenyhítő támogatást mindeddig nem kapták meg.
Egyúttal arra kéri az autósokat, a mezőgazdasági vállalkozókat, a fuvarozókat és minden partnerét, hogy a péntekre tervezett töltőállomás-zárások miatt tankolásaikat lehetőség szerint csütörtökre vagy szombatra időzítsék.