Yvonne Moynihan, a Wizz Air vállalati és ESG tisztviselője, mindenekelőtt kiemelte, hogy a légitársaság már jelenleg 52 országban 800 útvonalat üzemeltet, 231 repülőgépből álló flottával rendelkezik, de járatainak számát folyamatosan bővíti, terveik szerint 2030-ra 500 repülőgépre növelik flottájukat, amelynek számottevő része Airbus A321 NEO repülőgép modellek.
Mielőtt rátért volna az új ügyfélelégedettséget célzó kezdeményezésre hangsúlyozták, hogy a fenntarthatóság a légitársaság egyik kulcsfontosságú stratégiai célja, és a légitársaság rendelkezik világszerte a kilométerenkénti legkisebb széndioxid-kibocsátással, amelyet független harmadik fél által végzett vizsgálatok is megerősítenek, továbbá céljuk, hogy 2030-ra az üzemanyag-felhasználás 10 százaléka fenntartható forrásból származzon.
Fotó: Wizz Air
Ezt követően került sor a „Customer First” program bemutatására, amely egy olyan új ügyfélközpontú kezdeményezés, amely négy alapelvre épül, olyanokra, mint az innovatív szolgáltatások és útvonalak bevezetése, a megfizethető árak és rejtett költségek nélküli árazási politika, példaértékű szolgáltatások, illetve a kommunikáció terén a valós idejű értesítések és a transzparens információk az utasok számára.
Ezek figyelembevételével egyebek között több mint 300 új, a legmodernebb Airspace kabinbelsővel felszerelt repülőgépre adott le rendelést, így a légitársaság az iparág egyik legfiatalabb, legbiztonságosabb és legüzemanyag-hatékonyabb flottáját üzemelteti.
Az alacsony ár az alapelvek tekintetében,
a légitársaság elkötelezett amellett, hogy árai átláthatóak legyenek, rejtett költségek nélkül. A kedvező árakat támogatják még a WIZZ Discount Club és az okos tagsági bérletek is, amelyek további kedvezményeket biztosítanak a gyakori utazóknak.
A pontosság kiemelt prioritás a légitársaság számára: és folyamatosan dolgozik azon, hogy minimalizálja a járattörlések számát és gyors megoldást kínáljon utasai számára. Ennek érdekében egyebek közt mesterséges intelligenciát is alkalmaz a repülésüzemeltetési központban. A Wizz Air járatteljesítési rátája iparági szinten kiemelkedő, 99,5 százalékos, de menetrendi zavar esetén Amelia, a légitársaság virtuális asszisztense hívja fel az érintett utasokat, hogy naprakész információt és támogatást nyújtson.
A koncepció szerint a középpontban az ügyfelek állnak. Ennek kapcsán így fogalmazott a légitársaság képviselője:
„Célunk, hogy az ügyfélélményt a pontosság, megfizethetőség, innováció és szolgáltatás terén javítsuk.”
és hozzátette, hogy ez az új „iránytű” beépül a vállalat teljes működésébe, az online foglalástól kezdve a repülőgépekbe való beszálláson át egészen az utazás utolsó pillanatáig.
Mint mondta, az új rendszerben kulcsszerepet kap az AI és a digitalizáció, könnyebbé teszi az utasok számára az információk elérését és a kapcsolatfelvételt: megújítja a Súgóközpontot és megszünteti az emelt díjas ügyfélszolgálati számot (az átlagos várakozási idő nem haladja meg az egy percet).
Idén nyáron elindul a MyJourney funkció is a mobilalkalmazásban,
amely valós idejű frissítésekkel segíti az utasokat, akik így az alkalmazáson keresztül, e-mailben, és SMS-ben is értesülhetnek a járatokkal kapcsolatos tudnivalókról, illetve az átláthatóság és érthetőség jegyében egyértelmű, apróbetűk nélküli szabályzatot ígér.
„A programmal azt szeretnénk elérni, hogy a légi közlekedés még példaértékűbb, megbízhatóbb, környezetbarátabb és utasbarátabb legyen az elkövetkező években.”
Jövőbeni terveiket ismertetve megtudtuk, hogy hamarosan sor kerül a legújabb fejlesztés az XLR típusú repülőgépek bevezetésére, amelyek nagyobb hatótávolságot biztosítanak, lehetőséget adva az interkontinentális kapcsolatok kiszélesítésére. Az első XLR repülő a tervek szerint még áprilisban felszáll.