O’Leary a meglepő döntést Nagy-Britannia unióból való kilépésével indokolta. „A kontinentális Európában sokkal nagyobb a politikai biztonság” – hangsúlyozta az excentrikus cégvezető, aki hozzátette, hogy Nagy-Britanniában a következő pár évben lassabb lesz a növekedés. „Nagyon óvatosak vagyunk a nagy-britanniai kapacitásainkkal kapcsolatban: legalább 2-3 év kell ahhoz, hogy kiderüljön, milyen hatással is jár a Brexit” – nyilatkozta az itv-nek adott interjúban.
„Nem zavar minket semmi az Egyesült Királyságban, de tény, hogy a kontinensen sokkal nagyobb a politikai biztonság, legalábbis mindaddig, amíg kiderül, mi is történik a Brexit során.” Kétségtelen tény, hogy a briteknél nagy a bizonytalanság Brexit-ügyben. Theresa May miniszterelnök maga sem igyekezett tisztázni a dolgokat, amikor így nyilatkozott a parlament előtt: „ Nem hozunk addig semmilyen konkrét döntést, amíg teljesen fel nem készültünk, nem fedjük fel a kártyáinkat és nem kommentálunk semmit addig amíg folynak a kilépés részleteiről a tárgyalások az Európai Unióval.”
A Ryanair a brexites brit népszavazás előtt a bennmaradás mellett foglalt állást, akkor úgy számoltak, hogy a kilépés 450 munkahelyet és 1 milliárd fontos beruházást kérdőjelez meg a vállalatnál Nagy-Britanniában.
O’Leary ugyanakkor azt is kiemelte, hogy Skóciában hajlandó lenne terjeszkedni a légitársaság „már másnap, ha a skót kormány eltörölné a légiforgalmi adót”. Számításai szerint 400 millió fontnyi áfabevételt és 3500 munkahelyet teremtene egy ilyen lépés, ráadásul jelenlegi évi ötmilliós forgalmát két éven belül megduplázná Skóciában a légitársaság
Forrás: itv.com