A munkálatok során hideg- és melegaszfaltot is használnak, és kedvező időjárás esetén a Budapest Közút várhatóan február végére ledolgozza a hátralévő feladatokat.
Fotó: MTI/Rosta Tibor
Arra a kérdésre, hogy az idei tél mennyibe került a fővárosnak, Kiss Ambrus elmondta: a havazással és kátyúzással ez az összeg megközelíti a kétmilliárd forintot, ebből a nagyobb tétel a havazás és annak járulékos költségei voltak.
A kátyúzással kapcsolatban megjegyezte: a legjobb megoldás az lenne, ha 10-15 évente le tudnák cserélni az úttest kopórétegét.