Elindult a Wizz Air moszkvai járata

Elindult az első lila-pink festésű Wizz Air járat Budapestről Moszkvába. A magyar diszkont légitársaság 180 személyes Airbus A 320 típusú gépei eleinte hetente ötször repülnek Budapestről az orosz fővárostól dél-nyugatra fekvő Vnukovó repülőterére.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Wizz Air gépei hétfőn, szerdán, csütörtökön, pénteken és vasárnap közlekednek Budapest és Moszkva Vnukovó repülőtere között. A járatok minden menetrendi napon 11.05-kor indulnak Budapestről és 2 óra 30 perc múlva, helyi idő szerint 15.30-kor landolnak Moszkvában (Moszkvával két óra az időeltolódás). A járat mindössze 35 percet időzik az orosz főváros repülőterén, majd 16.05-kor emelkedik a magasba ismét és 16.40-re érkezik vissza Budapestre.

Az első moszkvai Wizz Air járat személyzetét, a repülőtéri hagyományoknak megfelelően, a Budapest Airport különleges marcipán-tortával köszöntötte. A tortát, amelyet Patrick Bohl, a Budapest Airport légitársasági üzletfejlesztési vezetője adott át a pilótáknak és a légi utaskísérőknek, ebből az alkalomból nemcsak a Wizz Air és a Budapest Airport emblémája díszítette, hanem hét egymás mellett álló marcipán matrjoska-baba figura is.

A Wizz Air mai járatával újabb fejezetet írt a magyar légiközlekedés történetébe, mert eddig még soha nem közlekedett menetrend szerinti járat Ferihegyről Vnukovóra. Az első járaton 145 utas indult Budapestről és hatfős személyzet kísérte őket a fedélzeten.

„Egészen biztosak vagyunk a Budapest Airportnál az új járat sikerében, hiszen korábban minden partnerünknek azt jeleztük, hogy jelentős, kielégítetlen piaci igény mutatkozik Oroszországban a budapesti járatok iránt.” – hangsúlyozta Kam Jandu. A Budapest Airport kereskedelmi igazgatója hozzátette. „Mostantól a hét legtöbb napján immár napi három járat lesz Budapest és Moszkva között."


Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén

Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén 

Megítélésük szerint a budapesti repülőtér környezetvédelmi engedélye nem védi a lakosságot és a környezetet.
Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni

A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni 

Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság

Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság 

Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata

Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata 

Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.