Iráni háború: az európai légitársaságok Ázsia és Afrika felé terelik a forgalmat

A térségben kialakult konfliktusok miatt több ország lezárta légterét, számos járatot töröltek, ami bizonytalanná tette az átszállást olyan, korábban kiemelten népszerű csomópontokban, mint Doha, Dubaj vagy Abu-Dzabi.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A korlátozott menetrend és a biztonsági aggályok miatt egyre több utas választ közvetlen járatokat, még akkor is, ha azok hosszabbak vagy drágábbak. Erre a változó keresletre reagálva az európai légitársaságok sorra bővítik kínálatukat, számolt be róla az euronews.com.

A Lufthansa növeli jelenlétét az interkontinentális útvonalakon: München és Szingapúr között heti négy új járatot indít, mellette pedig Fokvárosba is több járatot kínál. Az Austrian Airlines tíz extra járatot hirdetett meg Bécs és Bangkok között, és a megnövekedett kereslet miatt.további bővítéseket terveznek.


Fotó: DepositPhotos.com

Más légitársaságok is hasonló lépéseket tesznek: az Air France több ázsiai útvonalon nagyobb befogadóképességű repülőgépeket állít forgalomba, például Bangkok, Szingapúr, Tokió vagy Mumbai irányába, és újabb járatokat is indít, de a British Airways is sűríti a Bangkokba és Szingapúrba tartó járatait.

A Lufthansa új járatot indít Frankfurt és Kuala Lumpur között, a British Airways Colombóba és Melbourne-be bővíti hálózatát, a Virgin Atlantic pedig Szöul felé indít napi járatokat.

Afrika iránt szintén élénkül az érdeklődés: jelentősen növekedni látszik az utasforgalom és egymás jelennek meg az új útvonalak: az Air Europa Madridból Johannesburgba indít járatot, az Aegean Airlines pedig Athén és Casablanca között nyit új összeköttetést, az easyJet pedig a Zöld-foki-szigetek felé bővíti kínálatát.

 


Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni

A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni 

Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság

Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság 

Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata

Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata 

Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése

Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése 

Az új rendszernek köszönhetően Budapesten éjszaka is könnyebb lesz eljutni a külső kerületekbe, és sokkal könnyebb lesz a belvárosi Deák Ferenc térről eljutni éjszaka a főváros környéki településekre is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.