Júliustól napi négy budapesti járatot indít a Turkish Airlines

Bővíti járatai számát a Turkish Airlines a Budapest-Isztambul útvonalon, három helyett napi négy járat fog közlekedni a két város között.

A negyedik járat bevezetése az idei nyári menetrendben július 3-tól lép érvénybe – írja az AIRportal. A Turkish Airlines az isztambuli Atatürk repülőtérről ezentúl délután 16:00-kor is indít egy gépet Budapestre, ahonnan az kora este 18:00-kor indul vissza a török nagyvárosba.

A negyedik járatnak a csatlakozási struktúra fejlesztésében is nagy jelentősége van, mivel így még előnyösebb átszállások vehetők igénybe. Választék pedig van bőven, a légitársaság ugyanis 264 elérhető úti céllal indította az évet, amelyből 45 város szerepel a belföldi és 219 a nemzetközi útvonalhálózatban. A Turkishnek folyamatosan növekszik a belföldi forgalma, ezért a Törökországon belüli célpontok legalább olyan hangsúlyosak, mint a hosszú távú járatokra való csatlakozás lehetősége.

A teljes nyári menetrend a negyedik járattal:

TK 1035 IST 07:25 08:20
TK 1036 BUD 09:05 12:05

TK 1033 IST 11:55 12:55
TK 1034 BUD 13:50 16:50

TK 1039 IST 16:00 17:05
TK 1040 BUD 18:00 21:00

TK 1037 IST 18:10 19:10
TK 1038 BUD 20:10 23:15

Heti négy grazi járat is lesz

A Turkish Airlines bejelentette, hogy Grazba heti négy járatot indít június 22-től. A járatok október 24-ig fognak közlekedni az osztrák város és Isztambul között.



A Turkish első kéthavi eredményei

A 2015. január-február hónapokban a Turkish Airlines teljes utasszáma 6,1%-kal nőtt, így 7,8 millióról 8,3 millióra emelkedett az előző év ugyanezen időszakához képest. A belföldi járatokon 5,6%-kal, míg a nemzetközi járatokon 6,4%-kal nőtt az utasok száma.

A nemzetközi business és comfort osztályokon utazók aránya 0,8%-kal lett magasabb, míg a nemzetközi átszálló utasok aránya 9,3%-kal nőtt. Az átlagos töltöttség (L/F) 1,1 százalékponttal 76,2%-ra emelkedett.

A járatok összesített elérhető utaskilométere (Available Seat Kilometers, ASK) 8,3%-os emelkedéssel elérte a 21,4 milliárdot a 2015. január-februári időszakban (tavaly ugyanekkor ez 19,7 milliárd volt). Ez a belföldi járatokon 0,4%-kal, míg a nemzetközi útvonalakon 9,5%-kal nőtt.

Az értékesített utaskilométer (Revenue Passenger Kilometers, RPK) 6,7%-os növekedéssel ebben az időszakban 15,3 milliárdról 16,3 milliárdra bővült. A belföldi járatokon 3,8%-os, míg a nemzetközi járatokon 7,2%-os volt az emelkedés.

Az utasszállítók érkezéseinek száma tavaly január-februárban még 61.238 volt, idén ez 62.808 lett, vagyis 2,6%-kal bővült.

Február végéig a desztinációk száma a tavalyi 243-ról idén 261-re bővült. Most már 42 helyett 43 belföldi úti célba, és 201 helyett 218 nemzetközi desztinációba repülnek.

A légitársaság flottájában már 263 repülőgép teljesít szolgálatot, míg egy éve csak 237 volt. A szélestörzsű gépekből 43 helyett már 55 van, a keskenytörzsűből 185 helyett 199, míg a teherszállító repülők száma nem változott, tavaly és most is 9 gép szállít árut.

Forrás: AIRportal.hu


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.