Kerékpárt is szállíthatunk a lillafüredi kisvonaton

Kicsit kipofozza a lillafüredi és pálházi erdei vasutakat az Északerdő Zrt - tájékoztatott honlapján a vállalat.

Az Északerdő Zrt. Lillafüredi Állami Erdei Vasútja (LÁEV) kiemelten fontos eseményre készül. Szeptember 7-én ugyanis Lillafüred lesz a házigazdája az országos Kisvasutak Napjának. Az MFB Zrt. és a Magyar Turizmus Zrt. tavaly indított programot a hazai tájak és a magyarországi kisvasútvonalak népszerűsítésére. Ennek ez évi zárása lesz ez az országos rendezvény.

Már csak emiatt is kiemelt figyelmet kap idén a LÁEV. Sok tennivalónk van még addig, és ezek közé tartozik a szükséges korszerűsítések elvégzése is. Négy nagy nyitott vasúti kocsi felújítása már befejeződött, és a típus megjelenésének hatvanadik évfordulójára a - C02-407 jelű - C50-es dízelmozdonyt is rendbe tettük. Egy nemzetközi pályázatnak köszönhetően öt vasúti kocsit kerékpárszállításra tettünk alkalmassá. Még hátra van nyolc nyitott kisvasúti személykocsi forgóvázainak felújítása, a kopott sínek és talpfák cseréje pedig szükségszerűen folyik. A teljes pályán eddig nagyjából 300 talpfát cseréltünk ki ebben az évben - foglalta össze Mátrai Imre, a Lillafüredi Állami Erdei Vasút üzemigazgatója.

A Pálházi Állami Erdei Vasút idén ünnepli megépítésének 125. évfordulóját. A jubileum kapcsán számos korszerűsítésre is sor kerül Magyarország egyik legrégebbi erdei kisvasútján. Hamarosan befejeződik a hat nyári személyszállító kocsi teljes festése és felújítása, ennek részeként a sérült léceket, padozatot is kicseréljük. A vonalon közlekedő két zárt kocsi felújítása pedig szeptember közepéig történik meg. A mozdonyszín korszerűsítése már véget ért, ez magába foglalta az épület külső-belső renoválását, a tetőzet cseréjét, valamint egy széles szerelőakna kialakítását.

Az Ipartelepi megállóhelyen levő Erdészeti és Vadászati gyűjtemény is megújult, ráadásul a múzeum környékén levő padokat is rendbe tettük. Ezzel egyidejűleg egyébként a közvetlenül a vasúti pálya mellett elhelyezkedő Kavicsváltói táborhelyen levő közjóléti eszközök is teljes felújításon mentek át. A pályaszakaszon ősszel mintegy száz talpfa kicserélésére is sort kerítünk - mondta Buday Péter, a Hegyközi Erdészeti Igazgatóságának vezetője.


Kínában indul a légitaxi-szolgáltatás

Kínában indul a légitaxi-szolgáltatás 

Kína megadta az engedélyt az EHang elektromos légitaxijának (eVTOL), amely mostantól hivatalosan is szállíthat utasokat Kantonban és Hefejben.
Ült már szállítórepülő fedélzetén?

Ült már szállítórepülő fedélzetén? 

A RepTár Szolnoki Repülőmúzeum 2025-ben is különleges programokkal várja a családokat, baráti társaságokat, kirándulókat és a repülés szerelmeseit.
A LOT május 25-én indít egy járatot New York és Budapest között

A LOT május 25-én indít egy járatot New York és Budapest között 

Egyszeri charterjáratról van szó, nem közvetlen légi hídról New York és Budapest között.
Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet 

Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.
Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe 

Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.
Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell 

Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.
Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra 

A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.
Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.