Kuponoznak a vasúttársaságok

Megkezdődött Európa egyik legfontosabb összefogását hangsúlyozó, a környezettudatos városi életet előtérbe helyező eseménye, az Európai Mobilitási Hét. 

A MÁV-START és a GYSEV is aktív részese a rendezvénysorozatnak, annak érdekében, hogy népszerűsíteni tudják a közösségi közlekedés előnyeit és a vasúti utazást. A vasúttársaságok számos kedvezménnyel készültek a szeptember 16-22. közötti időszakra, így többek között díjmentes kerékpárszállítási lehetőség és (az Európai Autómentes Napon) díjmentes vasúti utazási lehetőség is az utasok rendelkezésére áll.

Az Európai Mobilitási Hét teljes időtartama alatt szeptember 16. és 22. között minden belföldi MÁV-START és GYSEV vonalon, az általános kerékpárszállítási szabályok mellett díjmentesen lehet igénybe venni a kerékpárszállítást. Az utasoknak az érvényes menetjegy vagy bérlet mellett kell rendelkezniük a díjmentes kerékpárjeggyel, amely a pénztárakban, vagy a vonatokon a jegyvizsgáló munkatársaktól kérhető. A MÁV-START esetében az internetes jegyértékesítési rendszeren keresztül is megváltható a díjmentes kerékpárjegy ezen a héten.

A MÁV-csoport kuponfüzetében, melyet az Európai Autómentes Nap rendezvényén, Budapesten, az Andrássy úton vehetnek át az érdeklődők, további kerékpárszállítási kedvezményt tartalmazó kupon található. Ezzel a szelvénnyel szeptember 28-29-én vagy október 5-6-án lehet egyszeri alkalommal igénybe venni 25%-os kerékpárszállítási kedvezményt egy útra, vagy menettérti útra a MÁV-START belföldi vonatain.

További kedvezményt nyújtanak a vasúttársaságok az Európai Autómentes Napon, amely ebben az évben szeptember 22-én vasárnap lesz. Belföldi viszonylatokon a MÁV-START és a GYSEV díjmentes utazást biztosít azoknak az utasoknak, akik a vonatokon felmutatják a forgalmi engedélyüket. A kedvezményt a gépjármű tulajdonosa, vagy üzembentartója veheti igénybe másodosztályú utazásra. Első osztályú utazás esetén a teljesárú kocsiosztály-különbözeti díjat, a feláras vonatok esetében (például InterCity vonatok) a pót- és helyjegyet, pótjegyet, helyjegyet vagy gyorsvonati pótjegyet külön meg kell vásárolni. Nem természetes személy részére kiállított forgalmi engedéllyel a kedvezmény nem vehető igénybe.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.