Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

A Scotland Yard szerint az eddigi vizsgálat nem tárt fel bizonyítékokat arra, hogy bűncselekmény okozta volna a londoni Heathrow repülőtér forgalmát csaknem egy teljes napra megbénító múlt heti transzformátortüzet.

Mint ahogy mi is megírtuk, pénteken egy nagyfeszültségű elektromos alállomás 25 ezer liter hűtőolajat tartalmazó transzformátora kigyulladt, emiatt teljesen megszűnt a legnagyobb forgalmú európai repülőtér áramellátása.

Emiatt a Heathrow-t 18 órára lezárták, és 63 ezer környékbeli lakás is áram nélkül maradt.

A hivatalos összesítés szerint a reptér ezárása miatt 1357 érkező és induló járatot kellett törölni, és ez hozzávetőleg negyedmillió utast érintett.


Fotó: Depositphotos

A Flightradar24 valós idejű online járatkövető szolgálat adatai szerint 120 olyan repülőgépet, amely a zárlat elrendelésének idején már úton volt Heathrow felé, kitérő repülőterekre kellett átirányítani, és ezek a járatok 21 ország 50 repülőterén szálltak le.

A Heathrow kiemelt stratégiai fontossága miatt a vizsgálat irányítását a Scotland Yard terrorizmusellenes parancsnokságának nyomozói vették át.

A londoni rendőrség kedd este bejelentette, hogy

a tűz okainak kiderítésére indított vizsgálat semmiféle gyanús körülményt nem tárt fel, így a nyomozók már nem kezelik az incidenst potenciális bűncselekményként.

A tűz óta parázs vita zajlik a Heathrow igazgatósága és az országos áramelosztó cég, a National Grid között arról, hogy szükség volt-e a repülőtér ilyen hosszú lezárására. A National Grid érvelése szerint Heathrow két másik elektromos alállomásról is vételezhet áramot, és mindkettő önállóan is képes biztosítani a légikikötő működtetéséhez szükséges áramellátást.

Thomas Woldbye, a repülőtér vezérigazgatója szerint ugyanakkor a leállás után a liftektől az üzemanyagtöltő rendszereken és az utashidakon át az informatikai hálózatig a repülőtér minden egyes műszaki berendezését egyenként kellett újraindítani és ellenőrizni biztonságos működésüket.

A lezárástól és a járattörlésektől érintett légitársaságok már jelezték, hogy jogi útra terelik az ügyet, ha nem sikerül dűlőre jutni a Heathrow-t üzemeltető céggel a kártérítés kérdésében.

 


Elindult a dunai hajózási szezon

Elindult a dunai hajózási szezon 

Korszerűbb belső terek, kávéházi hangulat, vacsorahajók.
A SIA felújítja a szingapúri reptéren lévő váróhelyiségeit

A SIA felújítja a szingapúri reptéren lévő váróhelyiségeit 

A Singapore Airlines felújítja a Changi repülőtéren lévő váróit.
Jön a nyár, érkeznek az új Flixbus-ok

Jön a nyár, érkeznek az új Flixbus-ok 

2025-ben 15 százalékkal több úti cél érhető el, mint tavaly.
Jönnek az új Bubik

Jönnek az új Bubik 

Teljes megújuláson megy keresztül a fővárosi közbringarendszere.
Légügyi cég stratégiai megállapodása az egyre szeszélyesebb időjárás miatt

Légügyi cég stratégiai megállapodása az egyre szeszélyesebb időjárás miatt 

A HungaroControl szorosabb együttműködésbe kezdett hazánk meteorológiai szolgáltatójával, a HungaroMet-tel.
Fent a fedélzeten az utas, és nem tudja hová tart a SAS

Fent a fedélzeten az utas, és nem tudja hová tart a SAS 

Az utasok csak a landolás után tudják meg, hova érkeztek.
Kedden, szerdán ne a megszokott rutinból közlekedjen Budapesten!

Kedden, szerdán ne a megszokott rutinból közlekedjen Budapesten! 

Mert a fővárosban kedd délutántól szerda estig tartó gyűlés miatt ismét jelentős torlódásokra kell számítani.
Egyetlen szendvics sem vihető be az Egyesült Királyságba

Egyetlen szendvics sem vihető be az Egyesült Királyságba 

Az európai kontinens több országában terjedő fertőző száj- és körömfájás miatt a hús- és tejtermékek személyes célú behozatali tilalmát kiterjesztik az összes uniós tagállamra.
Exkluzív díjátadó a Duna-parton

Exkluzív díjátadó a Duna-parton 

Díjakat osztott magyarországi utazási irodáknak a világ legtöbb országába repülő légitársasága.
Születésnapját régi vonatokkal ünnepli a Gyermekvasút

Születésnapját régi vonatokkal ünnepli a Gyermekvasút 

Szombaton rendezik meg a Gyermekvasút napját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.