A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága naponta közlekedő járattal köti össze a magyar utasokat Dubajjal, amelyhez szélestörzsű Boeing 777-es repülőgépeit használja. A légitársaság kiterjedt, több mint 140 célállomásból álló hálózata számos továbbutazási lehetőséget kínál Ázsiába, a Közel-Keletre, Afrikába, Ausztráliába, valamint a Csendes- és az Indiai-óceán térségébe. A szélestörzsű repülőgépek kapacitásának és a légitársaság folyamatos budapesti járatainak köszönhetően jelentősen megnőtt a nemzetközi látogatók száma is, akik felfedezhetik Magyarország páratlan szépségeit.
Horváth Gábor, a vállalat magyarországi Country Managere az évforduló kapcsán elmondta:
„Magyarország az Emirates hálózatának nagyon fontos része, mi pedig innovatív termékeinkkel, világszínvonalú szolgáltatásainkkal és kiterjedt globális hálózatunkkal az elkövetkező években is arra fogunk törekedni, hogy a legmagasabb utazási élményt nyújtsuk utasainknak.”
Tíz év – tíz mérföldkő
A légitársaság magyarországi járatai továbbra is élénkítő hatással vannak az ország kereskedelmére, üzleti kapcsolataira és turizmusára. Az elmúlt évtizedben a légitársaság jelentős mérföldköveket ért el, ezek közül a tíz legfontosabb:
1. 2014 óta több mint 1,5 millió utast szállítottak Budapest és Dubaj között.
2. Közel 7000 oda-vissza járatot üzemeltetett, amelyek a jól megválasztott menetrendnek köszönhetően könnyedén összekapcsolták Budapestet a légitársaság kiterjedt globális hálózatával.
3. A járatot kezdetben az Airbus 330-as típus szolgálta ki, ám a nagy kereslet miatt 2015 decemberétől már a 360 férőhelyes Boeing 777-300ER típus közlekedik a Budapest-Dubaj útvonalon, amely elsőként kínált a magyar piacon First Class utaskabint a magyar fővárosból induló járaton.
4. Zökkenőmentes dubaji átszállással tett elérhetővé 80 ázsiai, afrikai és ausztrálázsiai célállomást, köztük a népszerű Maldív-szigeteket és Bangkokot.
5. Több mint 77 ezer tonna árut szállított a két nagyváros között, egyszerű hozzáférést biztosítva a gazdasági szereplőknek új, nemzetközi exportpiacokhoz.
6. Az elmúlt évtizedben a főbb exportáruk közé a gyógyszerek, a romlandó élelmiszerek és az autóalkatrészek tartoztak, amelyeket a legfontosabb exportpiacokra, többek között az Egyesült Arab Emírségekbe, Indiába, Kínába, Ausztráliába és Szaúd-Arábiába szállítottak. A legjelentősebb importáruk a gépalkatrészek, az elektronika, a gyógyszerek, a bőráruk, valamint a friss gyümölcsök és zöldségek voltak.
7. A vállalat 296 magyar állampolgárt foglalkoztat, köztük 211 légiutas-kísérőt és 8 pilótát.
8. Több mint 80 ezer magyar állampolgár regisztrált a díjnyertes hűségprogramjába.
9. Összesen 12 magyar film érhető el a légitársaság díjnyertes fedélzeti szórakoztató rendszerén, az ice-on, amely több mint 6500 szórakoztató csatornát kínál az utasoknak.
10. 2014 óta működik a légitársaság budapesti ügyfélkapcsolati központja, amely Dubaj után a légitársaság harmadik legnagyobb szolgáltató központja, és jelenleg több mint 100 munkavállalót foglalkoztat.