Több mint száz járatot töröltek az amszterdami Schipol reptéren

A fennakadások délutáni járatokat is érintettek - közölte pénteken a repülőtér kommunikációs szolgálatának közleményét ismertetve az NL Times hírportál. A járattörlések vagy jelentős késések budapesti járatokat is érintenek.

A Darragh vihar okozta erős szél miatt kevesebb járat szállhatott fel és érkezhet december 6-án, pénteken a Schiphol nemzetközi repülőtérre – közölte a repülőtér kommunikációs szolgálata, és arra kérte az utasokat, hogy előzetesen tájékozódjanak a járattörlésekről a terminálok zsúfoltságának elkerülése érdekében.

Schipol repülőtér, Amszterdam
Schipol repülőtér, Amszterdam
Fotó: Depositphotos

A Holland Királyi Meteorológiai Intézet (KNMI) tájékoztatása szerint pénteken az ország nagy részén heves széllökések voltak.

A Schiphol szóvivője elmondta, a járattörlések és késések pontos száma az időjárás alakulásától függ.

A hírportálnak

a KLM holland légitársaság megerősítette, hogy több mint 90 pénteki járatát törölte, és ez a szám korántsem végleges.

A KNMI sárga időjárási figyelmeztetést adott ki az ország nagy részére, és óránkénti 75-90 kilométeres széllökésekre figyelmeztet. A tengerparti területeken még erősebb, akár óránkénti 100 kilométeres széllökésekre is számítani lehet, míg az északi Wadden-szigeteken akár óránkénti 120 kilométeres széllökések is lehetnek.

A KNMI a lehulló faágak okozta veszélyekre is felhívta a figyelmet, a járművek vezetőit pedig erős oldalszélre figyelmeztette. 

A hírportál beszámolt arról is, hogy a vihar nemcsak a légiközlekedést érinti, hanem a közútit és vasútit is. Az üres teherautók és a pótkocsis járművek különösen veszélyben lehetnek a hidakon, felüljárókon és viaduktokon" – közölte a holland közlekedési ügynökség az X közösségi portálon. Az autósokat óvatosságra intették a reggeli csúcsforgalomban, a vonatok többfelé nem járnak, az ország legnagyobb részében csökkentett menetrenddel közlekednek a kidőlt fák miatt.

 


Jó hír az autósoknak: halasztják az M7-es felújítási munkálatait

Jó hír az autósoknak: halasztják az M7-es felújítási munkálatait 

Annak érdekében, hogy nyáron, a Balaton felé, és onnan Budapest irányába tartó hétvégi csúcsforgalomban legalább emiatt ne legyen fennakadás.
Wizz Air: azonnali járattörlések Tel-Aviv és Amman irányába

Wizz Air: azonnali járattörlések Tel-Aviv és Amman irányába 

A légitársaság bejelentette, hogy azonnali hatállyal, egyelőre június 20-ig, felfüggesztette a Tel-Avivba és Ammanba irányuló járatait.
Izrael: teljes légtérzárlat és járattörlések sora a péntek hajnalban kipattant izraeli-iráni konfliktus miatt

Izrael: teljes légtérzárlat és járattörlések sora a péntek hajnalban kipattant izraeli-iráni konfliktus miatt 

Izrael lezárta légterét – a Ben Gurion repülőtérre, és egész Izrael fölé nem engednek fel- vagy leszálló gépeket a hatóságok.
Lezuhant egy indiai utasszállító 242 emberrel a fedélzetén – egy túlélőt kórházban ápolnak

Lezuhant egy indiai utasszállító 242 emberrel a fedélzetén – egy túlélőt kórházban ápolnak 

A gépen 242 fő utazott (230 utas, 12 főnyi személyzet), akik közül 169 indiai, 53 brit, 7 portugál és 1 kanadai állampolgár volt.
Mol Bubi: új elektromos kerékpárok érkeznek

Mol Bubi: új elektromos kerékpárok érkeznek 

És a BKK kivezeti a féléves Mol Bubi-bérletet.
Bővíti hálózatát az airBaltic

Bővíti hálózatát az airBaltic 

A bővítés több utazási lehetőséget kínál az utasoknak a téli szezonban.
Csökkenő nyereség  és kihívások a Wizz Airnél

Csökkenő nyereség és kihívások a Wizz Airnél 

A légitársaság még az elemzői várakozásnál is gyengébb üzemi eredménnyel zárta pénzügyi évet.
Miképp lehet kerekesszékeseknek Amerikába utazni?

Miképp lehet kerekesszékeseknek Amerikába utazni? 

Nem csak az idősekről van szó: az Egyesült Államokban több százezren szenvednek fiatalon is olyan kórokban, amelyek – sokszor egész életükre – akadályozzák a mozgásukat vagy tájékozódásukat.
Mesél a török légitársaság

Mesél a török légitársaság  

Érkezik a Turkish Airlines Podcast második évada.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.