Taskár Tamás, a TUI Magyarország értékesítési vezetője kiemelte, hogy bár korábban is volt lehetőség repülőjegyek foglalására rajtuk keresztül, a világjárvány idején ez szünetelt. A Covid-időszakot követően azonban újraindították idehaza ezt az üzletágat.
Fotó: TUI Magyarország
TUI Magyarország: több rendszer, bőséges kínálat
Gajárszki Henrik, a vállalat flight managere hozzátette, repülőjegy-értékesítési területük jelentős növekedést mutatott:
a 2021/22-es évben 260 százalékos növekedést értek el a 2018/19-es adatokhoz képest, amely a Covid előtti legjobb évük volt.
Fotó: TUI Magyarország
Bár elsősorban a budapesti indulású járatokra szóló igényt elégítik ki, fontos megjegyezni, hogy a TUI Ticket Shop rendszernek köszönhetően bécsi indulással is nagyon széles kínálat érhető el,
- hallottuk a tájékoztató alkalmával a szakértőtől.
A TUI Magyarország által kínált portfólióban 350 légitársaság menetrendje szerepel, lehetővé téve így a személyre szabott ajánlatokat. A csoportos utak esetükben a jegyértékesítés mintegy 40 százalékát teszi ki.
Emirates: Leg, leg, leg és másutt nem kínált szolgáltatások
Kercs András, az Emirates képviseletében bemutatta légitársaságuk legfrissebb híreit. Az Emirates flottája jelenleg 261 repülőgépből áll, és további 25 van megrendelés alatt. A légitársaság 2023 novemberében 95 további széles törzsű repülőgépre adott le rendelést, így a teljes rendelésállományuk 295 repülőgépre nőtt. A flotta egy részének felújítására is sor kerül, mintegy 5 milliárd dollár értékben, amely 220 repülőgépet érint. A fedélzeti szolgáltatások terén újdonságként említette a zuhanyzóval ellátott fürdőszobákat és a minibárokat személyzettel.
András továbbá beszélt az új Al Maktoum Nemzetközi Repülőtérről, amely a világ legnagyobb repülőtere lesz, és várhatóan 2034-re készül el. Az Emirates tervei szerint ekkorra minden járatát áthelyezi az új repülőtérre.
Ethiopian Airlines: Afrika kapuja
Jávori Gabriella, az Aviareps képviseletében, bemutatta az Ethiopian Airlines legújabb fejleményeit. A légitársaság jelenleg 137 repülőgépből álló flottát üzemeltet, amelynek átlagéletkora 8,5 év. Bécsből napi menetrend szerinti járatokat kínálnak Addisz-Abebába, ahonnan számos afrikai és más nemzetközi desztináció érhető e.
FlyDubai: Dinamikus növekedés és új útvonalak
Szép Andrea, a FlyDubai képviseletében, ismertette a légitársaság legfrissebb adatait. A FlyDubai 2024-ben rekordprofitot ért el, 611 millió dolláros nyereséggel, ami a megnövekedett utasszámnak és az alacsonyabb üzemanyagköltségeknek köszönhető. Flottájuk 88 Boeing 737-es repülőgépből áll, és 131 célállomásra repülnek 55 országban. 2022 júniusától kezdve napi járatokat üzemeltetnek Budapest és Dubaj között, és az új útvonalak között szerepel Mombasa (Kenya) és Colombo (Srí Lanka).
Turkish Airlines: Globális terjeszkedés és új célállomások
Vámos Kincső, a Turkish Airlines magyarországi sales menedzsere, beszámolt a török légitársaság folyamatos bővüléséről. A Turkish Airlines jelenleg 476 repülőgépet üzemeltet, és 288 új gépre van rendelésük. Flottájuk átlagéletkora 9,9 év. Budapest és Isztambul között napi három járatpár közlekedik.
Fotó: TUI Magyarország
Az új desztinációk között szerepel Santiago (Chile), ahová 2024. december 18-tól indítanak járatokat, valamint Sydney (Ausztrália), ahová 2024. november 28-tól indulnak járatok.
Sontra Eszter, szintén a Turkish Airlines képviseletében, bemutatta az isztambuli lounge szolgáltatásait, valamint a légitársaság NDC és saját TK Connect platformját, amelyek az utazási szakemberek munkáját hivatottak megkönnyíteni.
Fotó: TUI Magyarország
A rendezvény kiváló alkalmat teremtett a résztvevők számára, hogy első kézből értesüljenek a légitársaságok legújabb fejlesztéseiről és szolgáltatásairól, erősítve ezzel a szakmai kapcsolatokat és együttműködéseket.