2023 végén az airBaltic egy izgalmas, globális tervpályázatot indított, a mérföldkőnek számító 50. Airbus A220-300-as festésének elkészítésére. Összesen 840 pályamű érkezett be, melyből az airBaltic hűségprogram tagjainak szavazatai alapján 21 terv került egy szűkített listára. A végső döntésnél szempont volt, hogy a design a nemzeti vagy a balti régió örökségét szimbolizálja. A nyertes terv az összes kiválasztott terv szavazatainak több mint 30%-át kapta.
Martin Gauss, az airBaltic elnök-vezérigazgatója elmondta:
„Több mint nyolc évvel ezelőtt lettünk az Airbus A220-300 egyik első üzemeltetője és az évek során ez a repülőgéptípus vált működésünk gerincévé.”
„Ezzel a mérföldkőnek számító repülőgéppel befejeztük kezdeti rendelésünket és félúton vagyunk azon célunk felé, hogy 100 db A220-300-as típusú flottát üzemeltessünk 2030-ra. Az airBaltic továbbra is vezető szerepet tölt be a balti országok légiközlekedésében. A gazdag kultúrát szem előtt tartva azt akartuk, hogy a festés tükrözze a három balti nemzet szépségét. Minden alkalommal, amikor ez a repülőgép az egekbe emelkedik, büszkén viszi majd magával a balti kultúra egy kis részét” – tette hozzá Gauss.
Az AirlineRatings.com értékelése alapján a légitársaság a felkerült az 50 legbiztonságosabb légitársaság közé.
A besorolás számos egyéb szempont mellett figyelembe veszi a flotta méretét és életkorát, a biztonsági értékeléseket, a pilóták szakértelmét és képzését.
A rigai airBaltic képzési központban a napokban megduplázódott a szimulátor kapacitás, mely lehetővé teszi a pilóták folyamatos képzését, támogatja az airBaltic pilótaakadémia fejlesztését és a megnövekedett pilótaképzés iránti igényt. Az új szimulátor évi 6000 óra rendelkezésre állást kínál majd, az optimális kihasználtság pedig 5500-6000 óra. Ez magában foglalja mind az ismétlődő, mind az alapképzésre szánt időt, valamint a műszaki karbantartást, ami kulcsfontosságú ahhoz, hogy a szimulátor teljesítménye a legmagasabb szinten maradjon. Amellett, hogy támogatja az airBaltic bővülő flottáját, az új szimulátor továbbképzési lehetőségeket is biztosít a műszaki személyzet számára és bővíti az airBaltic pilótaakadémia kínálatát, különösen olyan területeken, mint a Multi-Crew Cooperation (MCC) tanfolyam. A második szimulátor elérhetősége azt is lehetővé teszi, hogy az airBaltic bérbe adjon résidőket más légitársaságoknak, így tovább maximalizálja a kihasználtságot.