Új Ethiopian járat Európában

Az Ethiopian Airlines Addisz-Abebába és Brüsszelbe közlekedő járatai mellett 2023. május 22-től kezdve heti négy járatot indít Koppenhágába.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Ezáltal egy Boeing 787 Dreamlinerrel heti összeköttetésbe kerül a két európai főváros. Kiemelten fontos szempont az utasok számára, hogy egy kényelmes, hosszú távokra kifejlesztett repülőgéppel utazhatnak Koppenhágába és mindezt kevesebb, mint két óra alatt - tájékoztatta lapunkat az Ethiopian Airlines magyarországi képviseletét ellátó AVIAREPS Magyarország Kft.

Az új útvonalat május 22-én Lemma Yadecha Gudeta, a légitársaság vezérigazgatója nyitotta meg hivatalosan.
"Az Ethiopian Airlines bécsi terjeszkedése is azt példázza, hogy a légitársaságok nemzetközi közlekedési csomópontként tekintenek a bécsi repülőtérre. Kilenc évvel a  Bécs-Addis Abeba útvonalon történt járatindítás után, Etiópia nemzeti légitársasága  már járatokat üzemeltet Brüsszel mellett Koppenhágába is, amely egy nagyszerű desztináció, ha valaki városnézésre vagy egy hétvégi kirándulásra vágyik. Nagy örömünkre szolgál, hogy a bécsi repülőtérről új útvonalak indulnak, melyek által még szorosabbá válik az Ethiopian Airlines-al való együttműködésünk." - nyilatkozta Julian Jäger, a Vienna Airport vezérigazgatója és COO-ja.



"A bécsi repülőtéren keresztül új útvonalat nyithatunk Koppenhágába, amellyel megnyílik az út számos más célállomásra közlekedő hosszú távú járatainkra, beleértve a 63 afrikai desztinációt is. A járat indításával Koppenhága kulcsfontosságú csomóponttá válik az Ethiopian Airlines észak-európai és dél-skandináviai célpontjai között. Légitársaságunk Afrikát átszelő hálózatának köszönhetően az új járat javítani fogja a légi összeköttetést Európa és Afrika között, megkönnyítve ezzel a két kontinens közötti kereskedelmet, turizmust és diplomáciai kapcsolatokat. Május 22-től kezdve Koppenhága lesz a 21. célállomásunk Európában." - jegyezte meg Lemma. Yadecha Gudeta, az Ethiopian Airlines CCO-ja.

A Bécsből Koppenhágába tartó járat minden hétfőn, szerdán, pénteken és szombaton közlekedik. Az Ethiopian Airlines mindig reggel 7 óra körül száll fel, és még aznap este 9 óra körül landol ismét Bécsben, a repülési idő Bécs és Koppenhága között kevesebb mint két óra.

 


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.