Új légitársaságok indulnak a régiónkban

Az ukrán Bees Airlines startup cég átvette első két Boeing 737-800-asát, már márciusban elindíthatja első járatait, bár engedélyei még nincsenek. Szlovéniában eközben a csődbe ment Adria Airways egykori pilótája alapít légitársaságot, és Montenegró sem marad légitársaság nélkül - írja az AIRportal.hu.

A járványhelyzet várható javulását, az utazási korlátozások enyhülését vagy megszűnését remélve több új légitársaság is tervezi a tágabb régiónkban, hogy tavasszal vagy kora nyáron elindítja első járatait.

Közülük az ukrán Bees Airlines jár a legközelebb ahhoz, hogy utasokat szállítson, már átvette a lízingcégtől első két Boeing 737-800-as repülőgépét – számolt be az Aviation Direct. Egyelőre azonban a cég légi üzemeltetői engedélyét (AOC) nem adták még ki a hatóságok, és az üzemelési engedélye sincs meg, mindkettő megléte feltétel az utasszállító járatok beindításához. A Bees Airlines utazási irodákkal közösen a népszerű egyiptomi nyaralóhelyre, Marsza Alamba és a kenyai Mombasába tervezi első járatait.

Ex-Adria pilóta is vállalkozik

A szlovén nemzeti légitársaságként aposztrofált Adria Airways 2019 szeptemberében jelentett csődöt és állt le, elbocsátva minden alkalmazottját. Az egyik Airbus A320-pilóta, Blaž Berdnik azonban nem adta fel, és saját vállalkozásba fogott Szlovéniában, amihez több egykori kollégáját, iparági szakértőket és egy kínai befektetőt is megnyert magának – írta meg a Simple Flying.

A befektető az Adria Airways pilótaakadémiáját szerezte meg, ennek alapjain jöhet létre a South East Airlines nevű új légitársaság. Januárban volt az első hivatalos meghallgatásuk a szlovén hatóságok ellőtt, ahol egyértelműen jelezték szándékukat egy új légitársaság alapítására. A South East Airlines fő profilja a charter járatok lesznek, ehhez már most, az AOC megszerzése előtt kötöttek szerződést utazási irodákkal. A tervek szerint a flottát kizárólag lízingelt, egyosztályos székezésű, 180 utas befogadására alkalmas Airbus A320-asok alkotják majd, 2023-ra ezekből hatot szeretnének üzemeltetni.

Eközben Montenegróban…

Eközben Montenegróban is új légitársaság alakul, a csődbe ment Montenegro Airlines helyébe lépő, állami tulajdonú ToMontenegro nevű légitársaság az idén nyáron indítaná el első járatait. Ehhez a kormány két Embraer E195-öst vásárolt meg, amelyeket korábban a Montenegro Airlines bérelt. Az új cég első járatai Podgoricából és Tivatból Belgrádba repülnek majd.

Forrás: Airportal.hu


Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.
Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban 

Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.
Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren 

Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.
Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról 

Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.
Sztrájk miatt leállnak a görögországi kompok

Sztrájk miatt leállnak a görögországi kompok  

A sztrájk egész Görögországra kiterjed, és minden hajókategóriát érint.
Új célállomások a Wizz Air kínálatában

Új célállomások a Wizz Air kínálatában 

Bilbaó, Wrocław, Gdansk és Vilnius júliustól közvetlen légihíddal elérhető Budapesttől.
Boeing 777-es repülőgépek újabb nyolc útvonalon

Boeing 777-es repülőgépek újabb nyolc útvonalon 

A programnak köszönhetően a légitársaság 2025 szeptemberéig 44 célállomásra terjeszti ki a megújult Boeing 777 és Airbus A380 típusú repülőgépek bevezetését.
Járattörlések a brüsszeli repülőtéren

Járattörlések a brüsszeli repülőtéren 

A sztrájk a szövetségi kormány által előterjesztett, nyugdíjreformra vonatkozó intézkedések ellen irányul.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.