Új zágrábi járatokat indított a dubaji légitársaság

A flydubai öt új közép- és délkelet-európai, köztük a zágrábi célállomással bővíti útvonalhálózatát a növekvő kereslet kiszolgálásának érdekében.

A dubaji flydubai légitársaság a napokban indította el legújabb járatát a horvátországi Zágrábba. Az új útvonal egyike annak az öt közép- és délkelet-európai célállomásnak, melyet a dubaji repülőtérről, a világ második legforgalmasabb repteréről indít a flydubai. A mostani bővítést is beleértve a légitársaság összesen 23 új járatot indított idén.

A flydubai-t 2008-ban alapították az utazás, a turizmus és a kereskedelem fejlesztésének, valamint Dubaj és a Közel-Kelet, az Öböl Menti Együttműködési Tanács országai, Afrika, a Kaukázus, Közép-Ázsia, Európa és az indiai szubkontinens közötti kapcsolatok erősítésének céljával.

„Az új, zágrábi járatunk indítása a növekvő keresletet és a kényelmes utazási lehetőségekre irányuló igényt tükrözi, amely egész Közép- és Délkelet-Európát jellemzi. Célunk, hogy megfizethető, és korábban lefedetlen úthálózatokra kínáljunk utazási lehetőséget utasaink számára. A régió új célállomásai kiváló csatlakozási lehetőségeket kínálnak Dubaj idegenforgalmi és kereskedelmi központján keresztül, valamint hozzáférést biztosítanak a közel-keleti, afrikai és dél-ázsiai piacokhoz” - mondta a hálózatbővítésről Jeyhun Efendi, a flydbuai kereskedelemért felelős alelnöke.



A 2014 novemberében Belgiumban megrendezett CAPA Awards Kiválóság a Légiközlekedésben díjkiosztó gálán a flydubai-t 86 célállomást lefedő hálózatával kategóriája leginnovatívabb és legbefolyásosabb légitársaságává választották. A 86 célállomás közül 54 eddig nem volt elérhető Dubajból. Az elmúlt hat év alatt a légitársaság 42 új generációs Boeing 737-800-as repülőgépből álló flottát épített ki, mellyel több mint 1300 járatot indít hetente.

Az új célállomás elhelyezkedésének köszönhetően könnyebbé vált a környező országok megközelítése. Az zágrábi járat utasainak szórakozatásáról a szék háttámlájába ágyazott interaktív hang- és videórendszerek, valamint a több mint 1000 órányi film és zene gondoskodik.

A flydubai három közvetlen járatot üzemeltet a dubaji nemzetközi repülőtér és a zágrábi nemzetközi repülőtér között.

Járatszám Gyakoriság Repülõtér Indulási idõ Érkezési idõ Repülési idõ
FZ767 kedd, csütörtök, vasárnap DXB-ZAG 09:40 13:00 6:20
FZ768 kedd, csütörtök, vasárnap ZAG-DXB 13:45 22:10 5:20

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet 

Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.
Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe 

Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.
Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell 

Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.
Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra 

A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.
Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.
Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban 

Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.
Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren 

Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.
Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról 

Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.