A döntés értelmében a British Airways már január 7-től újból lehetővé teszi a Heathrow repülőtéren átszálló, vagy onnan útnak induló utasai számára azt, hogy egyszerre két kézi poggyászt vihessenek fel a repülőgépre. Az intézkedés nemcsak Heathrow-n, de több angliai repülőtéren (London City, aberdeeni, edingburgh-i, glasgow-i és manchesteri repülőtereken) is érvénybe lép. A csomagok méreteire vonatkozó szabályok a következők: egy bőrönd, amely nem nagyobb, mint 56 cm x 45 cm x 25 cm (beleértve a bőrönd kerekeit, a zsebeit és a fogantyúit is); egy aktatáska vagy laptop méretű táska. A kézipoggyász összsúlya nem haladhatja meg a 23 kg-ot, azt az utasoknak segítség nélkül el kell tudniuk helyezni a repülőgépen fedélzeti csomagtartóiban. Nincs változás a folyadék mennyiségére vonatkozó szabályozásban. A fedélzetre vihető folyadék mennyisége továbbra sem haladhatja meg a 100 ml-t. Folyadék a gépek fedélzetére csak átlátszó, lezárható műanyag zacskóban vihető fel. Az a megszorítás, amelynek értemében csak egy kézipoggyász vihető fel a gépekre továbbra is érvényben marad a Gatwick repülőtéren, illetve néhány kisebb angol repülőtéren. A légitársaság továbbra is együttműködik majd a Brit Közlekedési Minisztérium megfelelő részlegeivel, valamint az egyes repülőtér üzemeltetőkkel annak érdekében, hogy a British Airways utasaira vonatkozó megszorítások az összes angliai repülőtéren feloldásra kerüljenek.
Újra két kézipoggyász vihető fel Angliában
A Brit Közlekedési Minisztérium döntése szerint több angliai repülőtéren is megszűnik az a korábban életbe léptetet szigorítás, ami mindez idáig csak egy kézipoggyász felvitelét tette lehetővé a repülőgépek fedélzetére.

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná
Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja
A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.

Ismét robog a Jégmadár expressz
Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés
A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér
Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában
Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme
A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom
Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja
A növekvő kereslet és a megváltozott utazási szokások miatt Ausztriában egyre nagyobb szerepet kapnak a fejlesztések.

Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen
Eddig huszonhét rakétát indítottak a húszik Izrael légtere ellen, és bejelentették, hogy folytatják a támadást.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.