Újra repül a Delta Bécsbe

A Delta egy hete újraindította bécsi járatát, így az Austrian Airlines-nak (AUA) konkurenciával kell számolnia az útvonalon.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Mint ismeretes, az amerikai légitársaság 19 hónap után sikeresen kijutott a csődvédelem alól, és egy kemény szanálási programot követően 60 nemzetközi célpontba indított új járatokat. A Delta Atlantából repül hetente ötször az osztrák fővárosba – írja a Die Presse.com. A déli metropoliszból 240 csatlakozási lehetőséget kínál a légitársaság az Egyesült Államok városaiba, Kanadába, Latin Amerikába és a Karib-szigetekre. A bécsi repülőtéren az új Delta-járatnak köszönhetően 40 ezer további utassal számolnak, a 80 százalékos tervezett kihasználtság mellett. A Delta menedzsere, Gail Grimmett elmondta: Bécs a turisták mellett az üzleti utazóknak is fontos célpont, ugyanis közel 200 amerikai cég kelet-közép-európai bázisa található Bécsben. A Delta 1991-99 között repült már Bécsbe. Akkoriban az Austrian partnere volt. Amikor az AUA csatlakozott a Star Allinace szövetséghez, megszüntették a járatot, mert a Delta a konkurens SkyTeamhez tartozott. A Delta az újrastrukturálás folyamán közel 2,3 milliárd eurót spórolt meg, csak a személyi kiadásokon egy milliárd dollárt sikerült megtakarítani, 6000 állást szüntettek meg. A légitársaságnak jelenleg 47 ezer alkalmazottja van.

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni

A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni 

Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság

Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság 

Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata

Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata 

Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése

Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése 

Az új rendszernek köszönhetően Budapesten éjszaka is könnyebb lesz eljutni a külső kerületekbe, és sokkal könnyebb lesz a belvárosi Deák Ferenc térről eljutni éjszaka a főváros környéki településekre is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.