Úton, útfélen: 250. repülőgépét vette át a Wizz Air

A hazai alapítású ultrafapados légitársaság fontos állomáshoz érkezett: ünnepélyesen átvette 250. repülőgépét, amellyel flottája elérte a régóta kitűzött, 500 gépes cél felét.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A magyar alapítású Wizz Airnek bejött az együttműködés az Airbusszal: tavaly a 200., e hét pénteken pedig a 250. repülőgépüket mutatták be. A vállalat annak ellenére is Közép- és Kelet-Európára épít, hogy a szektorban őket érintette legsúlyosabban az orosz-ukrán háború.

A november 28-án tartott ünnepélyes átvétel alkalmával elhangzott, hogy a különleges festésű Airbus egy nemzetközi pályázat magyar győztesének, Hauser Balázsnak a tervei alapján készült.

 A különleges festésű Airbus és a légügyi cég magyarországi menedzsmentje
A különleges festésű Airbus és a légügyi cég magyarországi menedzsmentje
Fotó: Wizz Air

A vezérigazgató, Váradi József a repülőtéren tartott sajtótájékoztatón elmondta: a következő évtizedben megdupláznák a készletet, a vállalat hosszútávú célja egy 500 repülőgépből álló flotta üzemeltetése. Korábban a 2020-as évtized végére jelezte előre ennek a célnak az elérését, később 2032-re, most pedig úgy tűnik, még tíz évre van szükség.

Az is elhangzott, hogy Budapestről induló újabb járatok szinte biztosan várhatók a közeljövőben a Wizz Airnél. Jelenleg 74 útvonalon repülnek a magyar fővárosból, Váradi pedig több mint 100 útvonalat tűzött ki célként. A bővítés azonban nem lesz könnyű: a Wizz Air Hungary Légiközlekedési Zrt. bevétele harmadik éve csökkent tavaly, adózott eredménye pedig 14,9 milliárd forint volt. (2023-ban 238,4 milliárd forint profitot könyvelhettek el, ezt három veszteséges év előzte meg.) 

A Wizz Air jelenleg 250 Airbus repülőgéppel közlekedik, a 2025-ös pénzügyi évben 63,4 millió utast szállított, és sorra nyeri a fenntarthatósági díjakat Európában.

A cikk folytatását Klasszis Média-beli laptársunkhoz, az Mfor.hu-ra átkattintva olvashatja tovább.


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.