Az utasokat érintő legszembetűnőbb változás, hogy a Frankfurtban, Koppenhágában és Münchenben átszállókat ezentúl nem vizsgálják át még egyszer, illetve nem veszik el tőlük a ferihegyi tranzitban vásárolt folyadékot. A ferihegyi repülőtér biztonsági hiányosságaira egy tavaly nyári uniós audit során derült fény. Az ellenőrök kifogásolták például, hogy a repülőtér biztonsági zónájába túl sokan, több mint tízezren mehettek be. Épp ezért idén tavaszra 2,5 milliárd forintból egy új, közel 20 kilométer hosszú kerítés felépítésével egy belső zónát (Security Restricted Area, röviden SRA) hoztak létre, amely a kifutópályákat, gurulóutakat, a terminálok tranzitterületeit öleli fel. Ide már csak hét-nyolcszázan léphetnek be. További problémát jelentett, hogy az utasok biztonsági ellenőrzésével túl kevesen foglalkoztak: a szükséges öt helyett mindössze három ember jutott egy-egy ellenőrző pontra. Az uniós audit nyomán további több mint ötven embert képeztek ki erre a feladatra. Az ellenőrök a poggyászvizsgálattal is elégedetlenek voltak: a 2B terminálra félmilliárd forintért kellett új átvilágítóberendezést vásárolni. A feltárt hiányosságokról a magyar hatóságok mellett a külföldieket is értesítették. Minden ország, illetve légikikötő saját hatáskörben dönthetett arról, hogy a ferihegyi utasokat és poggyászokat „tisztának” (clear) vagy „nem tisztának” (not clear) minősíti. Noha az európai repülőterek döntő többsége továbbra is elfogadta a ferihegyi utas- és poggyászbiztonsági ellenőrzés eredményét, Frankfurtban, Koppenhágában és Münchenben inkább az újbóli átvizsgálás mellett döntöttek.
Visszaszállt a bizalom Ferihegyre
Ferihegynek másfél év után sikerült helyreállítania nemzetközi tekintélyét. Szombat óta ismét „biztonságosnak” minősülnek a Budapesten átvizsgált utasok és poggyászok, írja a Népszabadság.

Indul a légi expressz csomagkézbesítő szolgáltatás
Közel négy évtizedes szállítmányozási tapasztalatára építve az Emirates légitársaság elindította csomagküldő szolgáltatását.

Új koncepció a Wizz Airnél
Ízelítő a légitársaság legújabb stratégiai terveiről, amelyek a fenntarthatóságot, az innovációt és az ügyfélcentrikus gondolkodást helyezik előtérbe.
Kishajós megállóhelyek a Balaton déli partján
„Dél-Balatoni Vízi Kör” elnevezéssel vízi megállópont-hálózatot fejlesztenek a Balaton déli partvonala mentén.

Már a nyári főszezonra készülnek a horvátok
A horvát reptereken közel 500 belföldi és nemzetközi járatot várnak – ez 2 százalékkal több, mint a tavaly nyári menetrendben.

Ilyenről még nem is hallottunk, pedig Bécsben már élesben tesztelik
Kísérleti projekt indult az osztrák fővárosban – igencsak különleges témában.

Hidrogénhajtású repülőgép tervet mutatott be az Airbus
Az Airbus bemutatta legújabb terveit a ZEROe repülőgéphez, amely teljesen elektromos, hidrogénhajtású és kibocsátásmentes lesz.

Ismert hazai szállodás szakemberek a magyar hajózási startup-nál
A CLICKnCRUISE tőkét vont be angyalbefektetőktől, amelynek eredményeként a cég értéke eléri az 1,3 milliárd forintot.

Forgalomban vizsgázott az új magyar busz
Jól vizsgázott az első magyar elektromos midibusz. Öt héten és 5800 kilométeren át szállította az utasokat Baján a GANZ-SOR EBN8 friss fejlesztésű prototípusa.

Kínában indul a légitaxi-szolgáltatás
Kína megadta az engedélyt az EHang elektromos légitaxijának (eVTOL), amely mostantól hivatalosan is szállíthat utasokat Kantonban és Hefejben.

Ült már szállítórepülő fedélzetén?
A RepTár Szolnoki Repülőmúzeum 2025-ben is különleges programokkal várja a családokat, baráti társaságokat, kirándulókat és a repülés szerelmeseit.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.