Aki számít, benevez: Dubai Fitness Challenge

Dubaj főutcája, a Sheikh Zayed út egy óriási kerékpár pályává alakult a második Dubai Ride alkalmából. Az ingyenes közösségi eseményt az idei Dubai Fitness Challenge (DFC) részeként szerveztek.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A 14 km hosszú Sheikh Zayed úton összesen  32 750 kerékpáros ült kerékpárra, hogy részt vegyen az ingyenes közösségi eseményen, amelyet az idei Dubai Fitness Challenge (DFC) részeként szerveztek. A tavaly elindított Dubai Ride a Dubai Fitness Challenge sportesemény sorozat egyik kedvencévé vált, mert csatlakozásra buzdítja a mozgás szerelmeseit.

 

A kezdőktől a tapasztalt kerékpárosokig minden 10 évesnél idősebb résztvevő a 14 km-es útvonalon teljesíthette a távot a Sheikh Zayed Road és a  Lower Financial Center Road 5 különböző rajtkapujától, végig a  város legjelentősebb nevezetességei mellett, mint a Jövő Múzeuma, a Dubai Canal, vagy az Emirates Towers .

A második,  4 km-es útvonalat a kisgyermekes családok számára alakították kis, amelyen a gyerekek ötéves kortól a saját kerékpárjukon, az ennél fiatalabbak pedig a szülőkkel tekerhettek körbe a Sheikh Mohammed bin Rashid sugárúton, kilátással a Burj Khalifa épületére, amely kifejezetten erre az alkalomra különleges világítást kapott, köszönhetően az Emaar cégcsoportnak.

Őfelsége Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum sejk, a dubaji koronaherceg és Dubaj végrehajtó tanácsának elnöke ezt mondta:  „A Dubai Ride demonstrálja a dubajiak elkötelezettségét az egészség és a jólét iránt. Büszke pillanat volt az esemény tanújának lenni, hiszen a résztvevő kerékpárosok megmutatták a világnak, hogy Dubaj nem véletlenül az egyik legnagyszerűbb város, ahol jó élni, dolgozni vagy csak idelátogatni. Folytatjuk a 2020-ban indult Dubai Ride által létrehozott örökséget, egyre több résztvevővel. Még egy pár nap, hogy elkezdődjön az idei Dubai Fitness Challenge. Arra kérek minden dubaji lakost, látogatót, hogy tartsák fenn ezt a pozitív lendületet, vegyenek részt a kihívásban, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy Dubaj még boldogabb és egészségesebb város legyen.

Mi az a DFC?

A november 27-ig tartó DFC akciódús naptára minden eddiginél változatosabb és intenzívebb fitnesztevékenységeket és eseményeket tartalmaz, inkább a szabadban töltött sportolási lehetőségekre helyezve a hangsúlyt. Korosztálytól és képességtől függetlenül mindenki igénybe veheti a három ingyenes fitneszfalut a Kite Beachen, az Expo 2020 Dubai-on és a Mushrif Parkban; 14 fitneszközpont városszerte, és több mint 5000 ingyenes élő és virtuális fitneszóra várja az érdeklődőket . A jellegzetes Dubai Run november 26-án visszatér a Sheikh Zayed Roadra, ahol a családok, a műkedvelő és profi futók egyaránt részt vesznek az eseményen. Még van lehetőség regisztrálni és részt venni a www.dubairun.com oldalon.

 

 

Forrás: dubaitourism.ae


Meredek hegyoldalban találtak rá a bledi várból lezuhant magyar gyermekre

Meredek hegyoldalban találtak rá a bledi várból lezuhant magyar gyermekre 

A bledi várnál szerdán súlyosan megsérült magyar kisfiút hosszú ideig nem találták a mentők.
A tengerbe omlott egy sziklafal a franciaországi Biarritzban

A tengerbe omlott egy sziklafal a franciaországi Biarritzban  

Maga alá temetve embereket.
    A tó fölé magasodó bledi vár szerdán a hírfolyamok egyik főszereplőjévé vált

A tó fölé magasodó bledi vár szerdán a hírfolyamok egyik főszereplőjévé vált 

Egy magyar gyerek ugyanis súlyosan megsérült a vár kilátójánál.
Újjávarázsolják a Raffaello-lodzsákat a Vatikánban

Újjávarázsolják a Raffaello-lodzsákat a Vatikánban 

Arról a fedett folyosóról van szó, amelyet Raffaello tervei alapján 1517 és 1519 között a festő tanítványai valósítottak meg.
Koncertek, filmek és fényünnep a Bledi-tónál

Koncertek, filmek és fényünnep a Bledi-tónál 

A híres üdülőhely nyári programsorozata szerdán kezdődik és szeptember 13-ig tart.
Nyaralás alatt is hódít a mesterséges intelligencia

Nyaralás alatt is hódít a mesterséges intelligencia 

A milleniálok a legaktívabbak, és főleg egy konkrét esemény vonzza az utazókat.
Görög öröm a turizmus alakulása miatt

Görög öröm a turizmus alakulása miatt 

Erőteljes növekedéssel indította 2026-ot Görögország turizmusa.
Megváltozik Tirana városképe

Megváltozik Tirana városképe 

Gyökeresen megváltozik az albán főváros látképe.
Átírja a  hőség a Louvre és az Eiffel-torony nyitva tartását

Átírja a hőség a Louvre és az Eiffel-torony nyitva tartását 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció a horvát turizmusban?

Árkorrekció a horvát turizmusban? 

A horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.