A 21. században az észak-amerikai, tengerparti városokban mostanáig két dolog határozta meg az életet: az emelkedő lakbér és az emelkedő tengerszint. Az Unidentified Floating Object (Azonosítatlan Lebegő Tárgy), vagyis UFO nevű koncepció megoldást jelenthet mind a két problémára.
Hogy világos legyen, a Jet Capsule nevű cég által kieszelt, ház és hajó közötti, moduláris és mozgatható "hibridről" beszélünk. Miért, ha már a szárazföldi telekárak az egekbe szöktek, ugyan miért is ne költözhetnénk ki a tengerre?
A „lemezlakások” átmérője nagyjából 12,2 méter, vagyis a hajlékok alapterülete mintegy 117 négyzetméterre rúg. A repülő csészealjakhoz hasonlóan középen a Jet Capsule fejlesztése is kidudorodik, méghozzá mind a két irányban, hogy így a korongon a tengerfelszín felett és alatt is ki lehessen alakítani egy szobát. Legmagasabb (legmélyebb) pontjukon a helyiségek nagyjából 2,2 méterig tágulnak, szóval a kosárlabdázók számára valószínűleg nem számítanának ideális rezidenciának. A fedélzet alatt egy fürdőszoba és egy háló kapott helyet; ezeket létrával lehet elérni a fenti szegmensből, ahol is egy konyha-étkező-nappali kombinációt alakítanának ki az ötletgazdák. A jelenkorral való kompatibilitás jegyében az úszó kéglit az őt környező, megújuló energiaforrások – vagyis a szél, a Nap, és a víz – működtetnék, és az energiát a lakáson belül akkumulátorokon lehetne felhalmozni.
Az úszó objektumot természetesen egy elektromos horgonnyal is felszerelnék.
Hogy a lakók hogyan ingázhatnának (r)ingó ingatlanjuk és a part között? Feltéve, hogy a zöldséges kert és a halászat nem nyújt kellő ellátmányt a részükre, valamint az „elszigeteltség” érzése is kezd kissé fojtogatóvá válni a számukra, a tulajok zárt jetski szerű csónakokban közelíthetnék meg a szárazföldet. A Jet Capsule tehát nem csak a vízfelszíni elővárosok kialakítását tűzte ki célul, hanem a megközelítésüket lehetővé tevő közlekedést is saját kezűleg kívánja megszervezni.
Reméljük, nem csak lebegtetnek.
Forrás: GyártásTrend
Forrás: Popular Science