Csak online foglalással látogatható ezentúl a híres Kék Lagúna

Május 1-jétől, csütörtöktől egy új online látogatói foglalási rendszer szabályozza majd a látogatók számát Comino-i Blue Lagoon (Kék Lagúna) területén, hogy megóvják és megőrizzék ennek a népszerű Natura 2000 helyszínnek a kényes ökoszisztémáit.

Mint ahogy azt az év elején bejelentették, a Máltai Turisztikai Hivatal a Turisztikai Minisztériummal, valamint más szervezetekkel és hatóságokkal együttműködve elindítja ezt a rendszert, amely egy több irányból megközelített kezdeményezés részeként segíti a fenntarthatóság növelését és a látogatói élmény javítását a Blue Lagoon-nál. 


Fotó: Visit Malta

Az új rendszer alapja a „Foglalj, Védd, Élvezd” elv, amely szerint azoknak az egyéneknek vagy csoportoknak, akik magán- vagy kereskedelmi hajóval érkeznek és a Blue Lagoon területére szeretnének belépni, előzetesen le kell foglalniuk helyüket egy ingyenes online rendszer, a bluelagooncomino.mt használatával. A látogatók a nap folyamán három elérhető idősáv egyikére foglalhatnak helyet (08:00 – 13:00, 13:30 – 17:30 és 18:00 – 22:00). Az alapadatok és egy e-mail cím megadása után a foglalási rendszer azonnal generál egy egyedi QR-kódot, amelyet a part menti és szárazföldi belépési pontokon be kell mutatni a tisztviselőknek. A látogatók itt egyedi karszalagot kapnak, ami szabad belépést és itt tartózkodást biztosít az adott időintervallum alatt.

Az új rendszert 2025. május 1-jén, csütörtökön vezetik be.

2024 nyarán akár 12 000 látogatót is regisztráltak egyszerre a Kék Lagúnában, különösen csúcsidőben. Az új foglalási rendszer egyszerre maximum 4,000 látogatót enged a Blue Lagoon területére. Érvényes foglalás nélkül a belépés nem engedélyezett, és a szabályok megsértése bírságot vonhat maga után. A bevezetést követő első hetekben a helyszíni tisztviselők útmutatást nyújtanak azoknak a látogatóknak, akik még nem ismerik a foglalási folyamatot.


Fotó: Visit Malta

Az új rendszer a Team Blue Lagoon által vezetett kétéves projekt egyik első intézkedése, amely számos minisztériumot, hatóságot és szervezetet tömörít, köztük a Máltai Turisztikai Hivatalt, a Külügyi és Turisztikai Minisztériumot, a Gozo-szigeti és Tervezési Minisztériumot, a Máltai Közlekedési Hatóságot, a Környezetvédelmi és Erőforrás Hatóságot, a Rendőrséget, a LESA-t és a Polgári Védelmi Osztályt. 2025 nyarán a projekt első fázisa a következő további intézkedéseket foglalja magában:

  • Biztonságosabb, kibővített úszózónák

  • Jobb hulladékgazdálkodás

  • További higiéniai létesítmények

  • Fokozott ellenőrzés

A Máltai Turisztikai Hivatal, valamint a Külügyi és Turisztikai Minisztérium hamarosan konzultációt indít az érdekelt felekkel további hosszú távú védelmi és rehabilitációs intézkedésekről. A tervek szerint a komplett intézkedéscsomag 2026 nyarára lép életbe.


Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!

Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!  

A Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség óriási forgalomra figyelmeztet július 4-én, 5-én és 6-án.
Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak

Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak 

Egy új, most elindított nemzetközi kezdeményezés új szintre emeli a turisztikai promóciót.
Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca

Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca 

Az olasz főváros nevezetességei egymás után kapnak új díszkivilágítást.
Egy fiatalokkal teli ősi bajor város – felfedeztük Regensburgot

Egy fiatalokkal teli ősi bajor város – felfedeztük Regensburgot 

Bajorország szíve, ahol a sétahajót Keplernek hívják, és ahol XVI. Benedek pápának három bronzszobra is van a városban.
Együttműködés a MUISZ és a német-magyar kamara között

Együttműködés a MUISZ és a német-magyar kamara között 

A Német Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) és a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) stratégiai együttműködésről állapodott meg.
Nyár, szünidő és Dubaj

Nyár, szünidő és Dubaj 

A városban számos lehetőség van kulturális, aktív, sőt akár extrém programok kipróbálására.
Listán Prága leglátogatottabb turisztikai célpontjai

Listán Prága leglátogatottabb turisztikai célpontjai 

Az első tíz legnépszerűbb csehországi idegenforgalmi célpont az utóbbi években nem nagyon módosul.
Megújította Travelife Partner minősítését az OTP Travel

Megújította Travelife Partner minősítését az OTP Travel 

Az utazásszervező először 2023-ban, első magyarországi székhelyű utazási irodaként kapta meg a minősítést, amelyet idén, 2025-ben sikeresen megújított.
Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira

Ausztria újra felfedezve – Sport, ízek és élmények karnyújtásnyira 

Ausztria 2025-ben is izgalmas célpont a magyar utazók számára.
Hőségriadó Olaszországban

Hőségriadó Olaszországban 

A szerdai napra tizenhárom városban közepes szintű, úgynevezett narancssárga riasztást rendeltek el.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.