Egyesült Államok: súlyos döntés a bevándorlóvízumok elbírálásáról
Az Egyesült Államok felfüggeszti a bevándorló vízumok feldolgozását a világ 75 országának polgárai esetében – közölte az amerikai külügyminisztérium. A határozat január 21-től érvényes.
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
A rendelkezésről szóló dokumentum szerint elsősorban azon országok szerepelnek a listán, amelyek polgárai az Egyesült Államokban nagyobb eséllyel szorulhatnak szociális ellátásra.
A washingtoni külügyminisztérium a rendelkezésről értesítette az érintett államokban működő konzulátusait.
JFK Airport Fotó: DepositPhotos.com
A döntés érinti Oroszországot is, de többségében afrikai országok szerepelnek a sorban, így Egyiptom, Algéria, Tunézia, Marokkó, Etiópia, Szudán, Uganda, Szomália, Ghána, Elefántcsontpart, valamint számos ázsiai ország, közte Afganisztán, Irán, Irak, Szíria és Bhután.
Az Egyesült Államok Európa több országának esetében is felfüggeszti a bevándorló vízumok feldolgozását január 21-én – derül ki a tájékoztatásból, amely alapján határozatlan időre Albánia, Montenegró, Észak-Macedónia, Bosznia-Hercegovina, Moldova, Örményország, Azerbajdzsán, Georgia polgárai sem kérhetnek attól kezdve amerikai letelepedést.
A tavalyi foglalási mintát alapul véve három magyarból egy még csak most foglalja le utazását a Budapestről induló szezonális mediterrán járatok valamelyikére.
A turizmusnak és a fesztiváloknak is próbatételt jelent a több napon át tartó kánikula. Utcabálok, sportesemények maradnak el, múzeumok rövidített nyitva tartással várják a látogatókat.
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.