A Reuters hírügynökség forrásai szerint tüntetők százai törtek be a létesítménybe egy hátsó bejáraton, ezért az ott tartózkodó politikusok - akik a parlamenti voksolások kiírásáról tárgyaltak - menekülőre fogták.
Nivatthamrong Bunszongphaiszan miniszterelnök - aki egy hete vette át a posztot az alkotmánybíróság által lemondatott elődjétől, Jinglak Sinavatrától - arról tárgyalt a választási bizottsággal a megrohamozott épületben, hogy a közeljövőben parlamenti választásokat írjanak ki a tavaly november óta mély belpolitikai válságban őrlődő országban.
A kormány távozását követelő tüntetők - akik az ellenzéki Demokrata Párt hívei - ugyanakkor elutasítják a voksolást, és azt akarják, hogy egy szakértői kabinet álljon fel, és hajtson végre alkotmányos reformokat a voksolás előtt.
Ennek hátterében az áll, hogy a városi középosztály és a bangkoki elit által támogatott Demokrata Párt két évtizede nem tud választásokat nyerni. Ugyanakkor a párt hívei szerint ennek az az oka, hogy a Sinavatra-család és szövetségesei által irányított politikai erők velejéig korruptak, és "megveszik" a vidéki szegények szavazatait.
Az ellenzékiek februárban már megakadályozták a Jinglak által kiírt előrehozott választások rendben való lebonyolítását, és a voksolás eredményét az alkotmánybíróság megsemmisítette.
Bangkokban a nap folyamán egy másik helyszínen is súlyos incidens történt, a főváros történelmi negyedében két ember meghalt és kéttucatnyian megsebesültek egy, a tüntetők ellen elkövetett támadásban.
Beavatkozhat a hadsereg
Bangkokban lassan hat hónapja tartanak a kormányellenes tüntetések, eddig huszonhét ember halt meg és több mint nyolcszáz megsebesült a rendbontásokkal kísért tiltakozásokban.
Thaiföldön a hadsereg főparancsnoka csütörtöki sajtóközleményében katonai beavatkozást helyezett kilátásba a belpolitikai válságot kísérő erőszak felszámolása végett.
"Ha az erőszak folytatódik, a katonáknak szükség esetén talán be kell avatkozniuk a béke és a rend helyreállításának érdekében" - közölte Prajuth Csan-ocsa a Bangkok Post című thaiföldi napilap értesülései alapján. A főparancsnok hozzátette: elképzelhető, hogy a hadseregnek erőt is kell alkalmaznia a rendezéshez.
Forrás: AsiaPORT