Franciaország pekingi külképviseletén az év első hat hónapjában 320 ezer vízumot adtak ki, 15 százalékkal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában.
Kína egyik legnagyobb online utazási ügynöksége, a Ctrip tapasztalatai azt igazolják, hogy a közelmúltbéli franciaországi és németországi merényletek elrettentően hatnak az utazni kívánó kínaiakra. Mint mondták, többen módosítanak úti céljaikon.
A Ctrip tapasztalatai szerint Nyugat-Európát - ha átmenetileg is - Csehország, Magyarország és Észak-Európa országai váltják fel.
Az MTI tudósítójának információ szerint Pekingben a tavalyi év azonos időszakához képest stagnálnak a vízumkiadás számai, Sanghajban az erős versenyhelyzet és a prágai közvetlen járat beindítása némileg visszavetette a vízumforgalmat, míg a csungkingi főkonzulátus százalékban kétszámjegyű növekedést könyvelhetett el az első fél évben. Csunkingból mind az egyéni, mind a szervezett utak számának megszaporodásáról számoltak be.
Mindezek csak részben fejezik ki a turistaforgalmat, ugyanis más országok konzulátusain szerzett schengeni vízummal is utaznak be Magyarországra. Az első hat hónapban a Magyarországra látogató kínai turisták száma 70 százalékkal nőtt, tavaly az emelkedés éves bázison 40 százalékos volt. A szakemberek kiemelik a közvetlen légi összeköttetés jelentőségét.
A verseny mindazonáltal az utóbbi időben élesebbé vált, a franciaországi utakat például az irodák immár jelentős kedvezményekkel igyekeznek értékesíteni.
2015-ben 120 millió turista kelt útra a kínai szárazföldről. A felmérések szerint Európát 4,78 millióan választották; a Németországba utazók száma tavaly 70, az Olaszországba utazóké 41, míg a Franciaországba utazóké 48 százalékkal bővült.
Az idei számok drámai csökkenésről árulkodnak, miközben bizonyos jelek arra mutatnak, hogy a Brexitnek és az angol font árfolyamesésének köszönhetően az Egyesült Királyságba utazó kínaiak száma akár meg is duplázódhat az idén. Ezzel várhatóan megelőzik majd a "sláger országokat", Franciaországot és Olaszországot.
Forrás: MTI