Ahol Gülşen KARANİS EKŞİOĞLU, Törökország budapesti nagykövete nem csak jelenlétével tisztelte meg a sajtóeseményt, hanem ő is aktívan részt vett a rendezvények ismertetésében. A nagykövetasszonyt követően pedig Osman Can Ürel, a GoTurkey Törökország Kulturális és Turisztikai tanácsadója is prezentált, szintén az eddig megvalósult rendezvények és az ezután soron következők apropóján.
Többek közt elhangzott, hogy a Kulturális és Idegenforgalmi Minisztérium a budapesti Török Nagykövetséggel együttműködve 2024. június 4-ig, vagyis a tájékoztató időpontjáig
közel 70 rangos rendezvényt szervezett már Magyarországon. Ezeken a rendezvényeken több mint 400 török kulturális és művészeti szakember vett részt.
Eddig ilyen programokban lehetett részünk
A kultúra, művészet, történelem és irodalom területén tartott rangos rendezvények több ezer fős magyar közönségekhez jutottak el Budapest rangos helyszínein:
MÜPA, Nemzeti Múzeum, Nemzeti Könyvtár, Nemzeti Színház, Nemzeti Táncszínház, Kulturális Örökség Háza és az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
A magyar főváros mellett olyan városok is otthont adtak a kulturális évad rendezvényeinek, mint
Tata, Szeged, Veszprém, Pécs, Debrecen, Szigetvár, Miskolc, Győr és Bugac.
Elhangzott még, hogy eddig az itthon tartott rendezvények közül kiemelkedik a Güldestan és a Dance Adrenaline előadása, a Taş Tepeler régészeti szeminárium, az Allegra Ensemble koncertjei, a Yunus Said a Word koncert, a Turkish Harp: Şirin Pancaroğlu koncert, Tutu Aydınoglu: A szultán elveszett zongorája című koncertje, Büşra Kayıkçı: Duna című koncertje, valamint a sportrajongóknak sem lehetett panaszuk a magyar-török közös programfolyamra, ugyanis rájuk is gondoltak: a török férfi labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzése Magyarországgal szintén a kulturális év egyik eseménye volt.
A budapesti Yunus Emre Török Kulturális Központ által szervezett irodalmi és történelmi előadások és hagyományos török kézműves tanfolyamok is nagy érdeklődésre találtak a magyar műkedvelők körében.
A következőkben még ezek az események várnak ránk
Júniusban Pécsett és Budapesten rendezik a Sema ünnepségeket, amelynek keretein belül a következő előadásokkal találkozhat a közönség: A DERVISEK TÁNCA című táncelőadással Pécsen június 8-án, szombaton 19:00 órakor a Pécsi Nemzeti Színházban, valamint Budapesten június 10-én, hétfőn 19:00-órakor a Nemzeti Táncszínházban.
A győri Nemzetközi Táncfesztiválon idén Törökország lesz a vendégország. Június 19-én az Ankarai Állami Modern Táncegyüttes egy látványos Anatóliai mesével mutatkozik be a magyar közönségnek.
A Török-Magyar Kölcsönös Kulturális Évad záró ceremóniáját 2024. december 18-án Isztambulban tartják majd az Atatürk Kulturális Központ Török Telekom Operaházában,
látványos nagyszínpadi előadással.