Geopolitikai bizonytalanság: átírja az utazók terveit a közel-keleti helyzet

A konfliktus miatt a nemzetközi légitársaságok felfüggesztették vagy áttervezték járataikat a Közel-Keleten, és egyes országok utazási figyelmeztetéseket adtak ki a térségbe történő utazásokkal kapcsolatban – jellemzően a helyi légterek és repülőjáratok biztonságát érintve, derül ki az abc.news híréből.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Több ország kormánya arra ösztönözte állampolgárait, hogy fontolják meg a térség elhagyását vagy kerüljék el az ottani utazást, mivel a helyzet „magas kockázatú”, írja az abc.net.au hírportál. 

Turista a Nagy Mecsetnél
Turista a Nagy Mecsetnél
Fotó: DepositPhotos.com

A konfliktus – például légterek bezárása, járattörlések, légitársaságok menetrend-átalakítása – globálisan érinti mindig az utazást, és ez nem csak Izraelből vagy a régióból érkezőkre van hatással, hanem a világ más pontjáról a térségbe utazókat is döntéseik megváltoztatására készteti. 

Nyár óta több légitársaság felfüggesztette vagy módosította járatait tel-avivi és más közeli útvonalakon a biztonsági kockázatok miatt, és ez a változtatás azóta is alaposan befolyásolja az utazók döntéseit. 

Az izraeli kormány az utóbbi hetekben nem adott ki hivatalos közleményt arról, hogy lakossága széles körben lemondaná külföldi utazását a 2026-os konfliktus miatt. Ugyanakkor erős utazási figyelmeztetések és külügyi ajánlások léteznek bizonyos térségek elkerülésére vagy elhagyására, és ez óvatosságra inti az utazást tervezőket, derül ki a hírportál cikkéből.

 

 

 


 RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról

RateHawk-konferencia: az utazási ágazat átalakulásáról 

A RateHawk online eseményt szervez, amelynek témája az utazási ágazat következő évtizedben történő átalakulása.
Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik

Kína legmagasabb hídja igazi turistamágnesként működik 

A Huajiang Grand Canyon hídat, amely 625 méterrel emelkedik a Beipan folyó fölé, jelenleg a világ legmagasabb hídjaként tartják számon.
Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron

Utazási körkép: a magyarok fele már tudja mit tesz idén nyáron 

Kiderült, mennyit költenek a magyarok idén a nyári pihenésre.
Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről

Európai Bizottság: az ideiglenes határellenőrzésekről 

Az ideiglenes határellenőrzés visszaállításának negatív következményei elkerülésére figyelmeztettek.
Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen

Nyári foglalási trendek: Albánia és Horvátország az élen 

A repjegy.hu adatai szerint a magyarok egyre gyakrabban repülnek autós nyaralóhelyekre is.
Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot

Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot 

Kétezer négyzetméteres zöld, fehér, piros zászlóval fedték be kedden a Colosseumot a június 2-i nemzeti ünnep alkalmával a tűzoltók.
Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország

Kiwi.com: Ha nyár, akkor mediterrán ország 

Mediterrán dominancia új kedvencekkel: ide repülnek a magyarok nyáron.
Éjszakai szesztilalom Varsóban

Éjszakai szesztilalom Varsóban  

Az intézkedés nem vonatkozik az éttermekre és a varsói Chopin repülőtér vámmentes zónájában működő üzletekre sem.
Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán

Tüntetés Ausztria legforgalmasabb útvonalán 

A Brenner-hágónál hétvégén a tranzitforgalom és a kamionforgalom ellen tüntettek.
Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz

Még mindig van, aki szerint Budapest és Bukarest egy és ugyanaz 

Egy PSG-szurkoló emlékezetes bakit követett el a labdarúgó Bajnokok Ligája döntője előtt.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.