A kvarcitből készült szobortöredék három évig tartó kutatómunka eredményeként került elő. A német régészcsoport vezetője, Dietrich Raue szerint elképzelhető, hogy a szobor II. Ramszesz fáraót ábrázolja, de ezt most még túl korai lenne bizonyossággal állítani. Az kétségtelen tény, hogy a szobrot egy II. Ramszesz tiszteletére emelt templom kapujának közelében találták meg, ezért nagyon valószínű, hogy a monumentális alkotás az i.e. 1279 és 1213 között uralkodó fáraót ábrázolja. A lipcsei egyetem régészprofesszora szerint óriási meglepetés volt a felfedezés, mivel a vizsgált területet korábban már teljesen feltárták.
A szobornak a fejét és a vállait találták most meg, a többi testrész még nem került elő. Raue szerint a csípő és a lábak is hamarosan előkerülhetnek, azonban a szobor hátsó fele olyan helyen lehet a földben, amely nagyon közel fekszik a lakóházakhoz, így ott nem lehet markológépekkel dolgozni.
A most megtalált 3000 éves szobortöredéket egyiptomi és német régészek a jövő évben megnyíló Nagy Egyiptomi Múzeumba szállították.