A „booster” oltást minden 16. évnél idősebb amerikainak adnák, jelentősen több antitestet termel, mint az első két dózis, olvasható a forbes.hu tudósításában.
Benyújtotta az engedélyezési kérelmet a Pfizer és a Biontech a szupervakcinára az Egyesült Államokban. A „booster”, azaz emlékeztető vagy gyorsító hatású oltást minden 16. életévét betöltött amerikai állampolgárnak adnák – írja a CNBC. A klinikai tesztek első fázisa sikerrel zárult, az oltóanyag „jelentősen több antitestet” generált a koronavírus alapverziója és a mutánsok ellen is ahhoz képes, mint amennyit az első két oltás.
A kísérleti alanyok a harmadik adagot az második után nyolc-kilenc hónappal kapták meg. A Pfizer vezérigazgatója a vállalatok közös közleményében azt írta, hogy a további tesztek valószínűleg gyorsan lefutnak és minél hamarabb beadják az eredményeket az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságnak (FDA), majd világszerte minden illetékes, állami hatóságnak.
A Pfizer az izraeli adatokra mutogat: a delta variáns fertőzése ellen csak 39 százalékos a kétdózisú oltóanyaguk, pedig az alapverzió ellen még 95 százalékos volt a vakcina hatékonysága. A súlyos szövődmények ellen azonban még mindig jól véd a Pfizer oltása, legalábbis az izraeli kórházak adatai szerint.
A Biontech alelnöke, Karikó Katalin korábban az RTL Klub híradójának elmondta, nem ért egyet a vakcinák szabadon keverésével. Szerinte a harmadik oltás tekintetében különbséget kell tenni azok között, akiket azt megelőzően vektorvakcinával, vagy mRNS-alapú vakcinával oltottak.
A teljes cikk megtalálható: ITT
Forrás: CNBC / Forbes.hu