Késve, de indul a szezon a mediterrán üdülőhelyeken

Az uniós turisztikai miniszterek vállalták, mindent megtesznek az európai turizmus gyors és teljes helyreállítása érdekében. Az ágazat adja az EU GDP-jének tizedét.

Görögország elindítja a turistaszezont, az egész évben nyitva tartó szállodák már június 1-jén kinyitnak, a többi hotel pedig június 15-én. Júliustól a charterjáratok is beindulnak a nyaralóhelyekre. A kormány csökkentette a közlekedési jegyek, a kávé, és az alkoholmentes italok áfáját (24 százalékról 13-ra). A görög miniszterelnök közölte, a beutazóknak nem kötelező a koronavírus teszt, de "tesztelhetik a látogatókat, és be kell tartani az egészségügyi protokollt."

A görög szállodások gőzerővel készülnek a szezonra. A legtöbb hotel meglehetősen rugalmasan kezeli a foglalásokat, így nem sokan mondták le eddig a szállásukat, de nem tudni, végül hányan érkeznek meg. – Mindent megteszünk majd azért, hogy a szobákból időben kijelentkezzenek, és azok 48 óráig üresen álljanak, hogy a szobában bármilyen potenciális szennyeződés eloszoljon – mondja a Palace Hotel Astir igazgatója, Philippe Roux-Dessarps. – Elválasztjuk a szobákat is, a különböző csoportok között nem lesz érintkezés, a családok együtt lehetnek, de elválasztjuk őket a többiektől, amennyire lehet.

A vendégek lázát érkezéskor és azután naponta megmérik. A személyzetet pedig gyakran tesztelik koronavírusra. A járvány kordában tartása szempontjából a távolságtartásnak még mindig központi jelentősége van. A napozóágyak között legalább négy méter távolság lesz. Ehhez a szállodáknak minden egyes extra négyzetméterre szüksége van. Az étkezéseket a szálloda nyílt tereiben szolgálják majd fel, az ételek elkészítésében külön biztonsági és higiéniai szabályokat alkalmaznak.

Olaszország is készül a nyaralók fogadására. Június 3-án megnyit az összes repülőtér a belföldi és a nemzetközi járatok előtt. És a szállodák zöme is várja már a vendégeket. "A valódi fordulópont határaink megnyitása lesz. Akiknek az ügyfelei 60 százalékban külföldiek, fontos tudniuk, mikortól érkezhetnek a vendégek" - mondja az egyik szálloda menedzsere. Az Európai Bizottság a múlt héten javasolta az utazási korlátozások fokozatos feloldását.

Franciaország egyelőre csak az indokolt esetben történő beutazást engedélyezte külföldről. A strandok megnyitottak, de a napozás, fürdőzés még tilos. A szlovén kormány 200 eurós belföldi utazási csekket tervez adni minden egyes állampolgárának, ezzel ösztönöz a belföldi nyaralásra a külföldre utazás helyett. Spanyolországban régiónként eltérő ütemben oldjak fel a korlátozásokat. Valószínű, hogy a szigetekre, így Mallorcára is hamarabb utazhatnak külföldiek, mint a nagyvárosokba. Barcelona csupán néhány napja nyitotta meg parkjait, strandjait saját lakosai előtt. A spanyol kormány is támogatja az ágazatot, de az összes nyaralóhelyen elvárja a társadalmi távolságtartás és a higiéniai szabályok szigorú betartását.

Forrás: Euronews


MNB: nyaraláskor kiemelten figyeljen a bankkártyaforgalomra!

MNB: nyaraláskor kiemelten figyeljen a bankkártyaforgalomra! 

Az MNB-hez érkezett ügyfélpanaszok szerint nyáron folyamatosan nőnek a szállásadói, autókölcsönzői és egyéb partnerekre hivatkozó kibercsalási kísérletek.
Nyári ajánlatok a Visit Maldives bemutatóján

Nyári ajánlatok a Visit Maldives bemutatóján 

Beszámoló a Visit Maldives közép- és kelet-európai képviseletének online bemutatójáról.
Új korszak a gízai piramisoknál

Új korszak a gízai piramisoknál 

Egyiptom határozott lépéseket tesz a világ egyik legismertebb történelmi helyszíne, a gízai piramisok rendbetétele érdekében.
A világ legjobb helyeinek egyike, történelmi múltja páratlan

A világ legjobb helyeinek egyike, történelmi múltja páratlan 

Rász el-Haima (Ras Al Khaimah) 7 ezer éves történelme, 64 kilométer hosszú tengerpartja, a területén áthúzódó vörösen izzó sivatag és a Hadzsar-hegység sziklás vonulatai egyre több látogatót vonz a világ minden tájáról.
Újra pandás övezet a bécsi állatkert

Újra pandás övezet a bécsi állatkert 

A pandák 2020-ban születtek a kínai óriáspanda kutató központban.
Erős földrengés Isztambulban

Erős földrengés Isztambulban 

Tucatnyian megsérültek, miközben épületekből ugrottak ki.
Végveszélyben a világ korallzátonyai

Végveszélyben a világ korallzátonyai 

A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy ez és a mögötte álló jelenség teljesen megváltoztatja bolygónk ökoszisztémáját.
Hazai utazási irodások  Hajnanban – helyszíni tudósítás

Hazai utazási irodások Hajnanban – helyszíni tudósítás 

A MUISZ tavaszi tanulmányútján a kínai nyaralósziget, Hajnan volt az úti cél. Háromrészes tudósításunk első részét közöljük.
Bécsi szigor az illegális lakáskiadások ellen

Bécsi szigor az illegális lakáskiadások ellen 

Bécs városvezetése határozott lépésekkel igyekszik visszaszorítani az illegális rövid távú lakáskiadásokat.
Visszaesett az Egyesült Államokba érkező turisták száma

Visszaesett az Egyesült Államokba érkező turisták száma 

Csak márciusban az érkezők száma globálisan közel 12 százalékkal (11,6%) zuhant.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.